NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

16.05.2021 r.

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
 • Podczas Mszy św. o godz. 12:30 uroczystość I Komunii Św. Biały Tydzień codziennie od poniedziałku do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę, 22 maja zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 16:30 i do spowiedzi w piątek o godz. 17:00.

 

 1. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. w sobotę, 29 maja zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 16:30.
 1. W czwartek zapraszamy na spotkanie Duszpasterstwa Kobiet o godz. 19:00 w domu parafialnym – kolejna konferencja brata Andrzeja karmelity bosego na temat Zamku Świętej Teresy.
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Św. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będzie z nami poznańska grupa wielbienia. Grupa muzyków pod przewodnictwem p. Poldka Twardowskiego. Po Mszy św. koncert wielbienia.
 1. Uroczystość Zesłania Ducha Św. kończy okres wielkanocny. Zachęcamy osoby, które nie skorzystały z sakramentu pojednania do odbycia spowiedzi wielkanocnej. Jest ona obowiązkiem katolika. Okazja do spowiedzi codziennie półgodziny przed ranną i wieczorną Mszą św.
 1. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorje w dniach od 22-29 czerwca (8 dniowa). Koszt 1350 zł + 20 Euro. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Nabożeństwa majowe codziennie, od poniedziałku do piątku o godz. 20:30. W soboty i niedziele o godz. 17:30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21:00 przy figurze św. Antoniego.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. W naszej intencji rozpoczęły modlitwę Siostry Klaryski. Jest to jedyne zgromadzenia zakonne w naszej archidiecezji mające również adorację wieczystą. Polecajmy siostry Klaryski w naszych adoracjach i modlitwach.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

Śp. Przemysław Dziedzic, mieszkał przy ul. Domeyki. Jego pogrzeb odbył się w środę  na  cmentarzu sołackim,

Śp. Jerzy Humerczyk, mieszkał przy ul. Wiślickiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na  naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski