VII NIEDZIELA  WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

02.06.2019

 

 1. Dzisiaj uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. We wtorek przypada 4 dzień miesiąca, przypominamy osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec.
 3. Spotkanie dla osób zaangażowanych w przygotowanie festynu we wtorek o godzinie 19.00 w domu parafialnym.
 4. Spotkanie Żywego Różańca w środę o godzinie 16.30 w domu parafialnym
 5. I Czwartek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu i rodzin osób powołnych.
 6. I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych (trasa ks. proboszcza) od godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00 do 18.00 (co 15 min komunia św.). O godz. 18.00 Msza św. o NSPJ, o 18.45 – adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw. Spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00 do 20.00. O godz. 19.30 Msza św. I piątkowa dla młodzieży (od klas VII wzwyż).
 7. Zakończenie roku duszpasterskiego dla dzieci z oazy w sobotę o godzinie 10.00. Msza św. i spotkanie na salkach. Zapraszamy dzieci z rodzicami.
 8. Czuwanie i wielbienie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w sobotę po Mszy św. wieczornej do godziny 21.00. Zapraszamy młodzież i dorosłych.
 9. W przyszłą niedzielę:

– Uroczystość Zesłania Ducha św. (od piątku codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną Nowenna do Ducha św.).

– Zbiórka do puszek po Mszach św. na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.
 2. Tegoroczny Festyn Parafialny odbędzie się w sobotę 15 czerwca. Szukamy sponsorów koncertu Arki Noego, która w tym roku wystąpi na naszym festynie. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii chętnych do wypieku ciast na Festyn.
 3. Odpust parafialny w tym roku odbędzie się w czwartek 13 czerwca o godz. 18.30. Przewodniczyć mu będzie ks. Marcin Węcławski, proboszcz parafii Maryi Królowej z Rynku Wildeckiego.
 4. Wdzięczni Panu Bogu za dar Nawiedzenia Matki Bożej w ikonie jasnogórskiej serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie:

Za dekoracje wieży kościoła, słupów ulicznych, stworzenie bramy wjazdowej do kościoła z koronami Matki Bożej, dekoracje kwiatowe w kościele, opracowanie i zrobienie banerów w różnych miejscach parafii, za wystrój ulic i domów, mężczyznom, którzy stworzyli straż honorową, niosącym sztandary i feretrony, Parafianom za obecność na powitaniu i czuwanie nocne. Chórowi i pani organistce, osobom, które przygotowały 33 dniowe rekolekcje poświęcenia się Matce Bożej. Tym wszystkim, którzy ofiarowali czas, pieniądze i energię na przygotowanie tej uroczystości. Rodzinom i szkołom, które przyprowadziły dzieci na czuwanie. Za dowóz chorych i starszych i ich uczestnictwo. Żywemu Różańcowi za przygotowanie modlitewne tej uroczystości i Caritasowi za materiały do dekoracji. Sponsorowi 100 nowych krzeseł do kościoła i nowych obrusów.

Nie sposób wymienić wielu ludzi i dobro, które wynika z Nawiedzenia Matki Bożej.

Niech Maryja Was wszystkich prowadzi i umacnia. Niech Bóg wynagrodzi najmniejsze dobro, które przyczyniło się do Nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii.

 1. Parafia organizuje wyjazd na spotkanie Młodych – Paradiso w Gostyniu w ostatnim tygodniu czerwca, po skończonym roku szkolnym. Kontakt z ks. wikariuszem.
 2. Rodzice dzieci, które wyjeżdżają z parafią w Pieniny w sierpniu tego roku są proszeni o odbiór kart zgłoszeniowych u ks. proboszcza.
 3. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 4. Odeszły do wieczności nasze parafianki:

śp. Renata Barczyńska, mieszkała przy ul. Skawińskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu,

–  śp. Alicja Glińska, mieszkała przy ul. Masztowej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski