III NIEDZIELA  ADWENTU

15.12.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • III Niedziela Adwentu – ofiary składane na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i inwestycje parafialne: renowacje polichromii i remont w domu parafialnym.
 • Spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19:00 na probostwie.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w poniedziałek o godzinie 20.00 na probostwie.
 2. Spotkanie biblijne we wtorek o godzinie 19.00. Prowadzi ks. profesor Janusz Nawrot.
 3. Spotkanie wigilijne dla starszych parafian w sali bankietowej „Victoria” w środę o godz. 15:00. Uroczysty obiad jest sponsorowany przez pp. Zagórskich i Jakubczaków, właścicieli „Victorii” przy współudziale w zaproszeniu przez parafialny zespół Caritas. Serdecznie  dziękujemy.
 4. Spotkanie wigilijne dla młodzieży naszej parafii w piątek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 5. Spotkanie wigilijne dla ministrantów w sobotę o godz. 10:00, a wigilijne spotkanie dla dzieci ze scholi i Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11:00 w domu parafialnym.
 6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę. Przez adorację chcemy wyprosić łaskę spowiedzi sakramentalnej dla wszystkich parafian. Prośba o zapisy na adorację nocną, lista na stoliku pod chórem.
 7. Przedświąteczna spowiedź z udziałem zaproszonych księży w sobotę od 8:00 do 10:00 i od 14:00 do 17:00 (przerwa do 15:30 do 16:00). Prosimy o zauważenie możliwości.
 8. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, poprzedzone Godzinkami do NMP. Po roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie. Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7:00.
 9. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, kalendarze do nabycia w przedsionku kościoła. Nabywając opłatki za dobrowolną ofiarę wspieramy działalność CARITAS parafialnej opiekującej się parafianami w trudnej sytuacji.
 10. Osoby, które odebrały Tytki charytatywne są proszone o ich zwrot do jutra w zakrystii. Ofiarowana żywność i środki czystości zostaną rozdysponowane między potrzebujących parafian.
 11. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 12. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Bohdan Jaboński, mieszkał przy ul. Malinowskiego, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.

– śp. Jerzy Swendrowski, mieszkał przy ul. Kozienickiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.

– śp. Leokadia Wejnert, mieszkała  przy ul. Olkuskiej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

             Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski