III NIEDZIELA WIELKANOCNA

 NIEDZIELA  BIBLIJNA

18.04.2021 r.

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Z tego tytułu zachęcamy do podjęcia wspólnego przepisania jednego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza w przekładzie Biblii Paulistów: http://www.verbumregis.pl/#/reading. Zainteresowanych zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.
 • Trzecia niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
 1. W piątek przypada uroczystość Św. Wojciecha, bpa i męczennika, głównego Patrona Polski. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 1. Duszpasterstwa kobiet zaprasza w każdy czwartek na modlitwę w kościele po Mszy św. wieczornej. Duszpasterstwa mężczyzn w każdy piątek na godz. 20:30 na różaniec. W najbliższy piątek po różańcu wykład nt. VI przykazanie Dekalogu.
 1. Osoby, które zawierzyły się Matce Bożej zapraszamy na wspólną adorację połączoną z konferencją w poniedziałek, 26 kwietnia w kościele.
 1. Chłopców chcących zostać ministrantami zapraszamy w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 na spotkanie w zakrystii.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej www.wieczystaaddoracjapoznan.pl
 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy państwowe, nadal obowiązuje dyspensa Ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w kościele. Nie zwalnia nas to jednak z uczestnictwa przez media w domu.
 1. Rozporządzenie władz państwowych nakazuje by w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach przebywało nie więcej niż 1 osoba na 20 m2, w naszym kościele 48 osób, zachowując odległość 1,5 m między osobami.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika katolickiego dla dzieci.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Andrzej Witkowski, mieszkał przy ul. Łysogórskiej, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek  o godz. 14:00 na naszym cmentarzu,

– śp. Mirosława Ksoń, mieszkała przy ul. Ćmielowskiej, jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12:30 na naszym cmentarzu

–  śp. Stanisław Skrzypczak, mieszkał przy ul. Chęcińskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski