NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  

01.04.2018

 1. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, doświadczenia miłosierdzia i łaski Bożej. Niech święta umocnią nasze więzi z Panem Bogiem i w rodzinach.
 2. I Święto Wielkanocne – Msza św. poranna o godz. 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
 3. II Święto Wielkanocne – Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na WT UAM, KUL i szkolnictwo katolickie w naszej archidiecezji.
 4. Spotkanie z organizatorem parafialnej lipcowej pielgrzymki do Medjugorie we wtorek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 5. Spotkanie – próba – dla młodzieży klas II i III gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania we wtorek o godz. 19.00 w kościele.
 6. I czwartek miesiąca – spowiedź i adoracja od godz. 17.00. Różaniec w intencji powołań i za powołanych o godz. 17.30. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD i rodzin osób powołanych po Mszy św. wieczornej.
 7. Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza wyjątkowo w I czwartek m-ca od godz. 8.00.
 8. I piątek m-ca. Spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00 do 18.00. Co 20 min Komunia św. Msza św. wieczorna I piątkowa dla dzieci i młodzieży o godz. 18.00.
 9. I sobota m-ca. Msza św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7.00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7.30. Spotkanie Żywego Różańca po nabożeństwie. Ks. wikariusz odwiedzi chorych wyjątkowo w II sobotę miesiąca, 14 kwietnia.
 10. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. szkoła nr 59 o godz. 11.00, szkoła nr 63 o godz. 12.00.
 11. Przyszła niedziela Święto Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do skorzystania z odpustu jakiego to święto stwarza. W ramach nowenny od dzisiaj codziennie koronka do Bożego Miłosierdzia 15 min przed wieczorną Mszą św.
 12. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie wyjątkowo czynne w środę.
 13. Przypominamy i dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można jeszcze składać do skarbony przy grobie Pańskim.
 14. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu liturgii i kościoła przed świętami: służbie liturgicznej, pani organistce i chórowi parafialnemu, panu kościelnemu, osobom sprzątającym kościół, młodzieży i dzieciom za adorację, Caritasowi za przygotowanie i ufundowanie paczek dla chorych. Osobom, które podzieliły się żywnością z parafianami w potrzebie, Caritasowi za kiermasz książkowy. Za ufundowanie paschału i nowego obrusu na ołtarz, za ofiarowane kwiaty do Grobu Pańskiego i wielu innym darczyńcom. Osobom, które włączyły się w procesję rezurekcyjną. I za wszystkie gesty życzliwości wobec kościoła i nas księży.
 15. Parafialna pielgrzymka na nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze. Wyjazd w czwartek rano 19 kwietnia. Powrót w piątek rano 20 kwietnia. W programie min Ostrów Wlkp, Kalisz, Prośba o uiszczenie opłaty za autokar.
 16. Liturgiczne święto Zwiastowania Pańskiego przypada w tym roku w poniedziałek 9 kwietnia. Tego dnia podczas Mszy św. o godzinie 18.00 będzie można dokonać Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 17. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.
 18. Odeszły do wieczności nasze parafianki: śp. Aleksandra Białowąs. Mieszkała przy ul. Żorskiej. Jej pogrzeb odbył się we wtorek na cmentarzu junikowskim; śp. Janina Pawełczak, mieszkała przy ul. Kotwicza, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek na naszym cmentarzu, Msza św. o godz. 15.00 w kościele; śp. Maria Milewska, mieszkała przy ul. Kotwicza, jej pogrzeb odbędzie się w środę na naszym cmentarzu, Msza św. o godz. 15.00 w kościele;  śp. Zdzisława Bartkowiak, mieszkała przy ul. Łysogórskiej, jej pogrzeb odbędzie się w czwartek na naszym cmentarzu, Msza św. o godz. 10.00 w kościele; śp. Aniela Witkowska, mieszkała przy ul. Jędrzejowskiej, jej pogrzeb odbędzie się w czwartek na naszym cmentarzu, Msza św. o godz. 15.00 w kościele; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski