XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

01.08.2021r.

 1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Miesiąc abstynencji. Zachęcamy do modlitwy o dar trzeźwości dla naszego narodu. Sługa Boży Ks. Kardynał Stefan Wyszyński, Prymas Polski uczył, ze „alkoholizm to klęska społeczna, gospodarcza i wychowawcza”. Obecnie Polacy piją więcej niż w czasach, gdy Prymas alarmował, że nasze społeczeństwo ma problem z piciem. Obecnie na jednego obywatela przypada ponad 12 litrów spirytusu w ciągu roku.
 1. Franciszkański czwartek, wyjazd autokarem dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9:00, powrót o 15:30. Dzieci  otrzymają  posiłek.  Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. I czwartek miesiąca. Spowiedź od 17:00 do 18:00. Msza św. o godz. 18:00 połączona z modlitwą w intencji osób adorujących Najświętszy Sakrament w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Polecamy Bogu powołania kapłańskie, zakonne, misyjne i rodziny ministrantów naszej parafii. Po  Mszy św. Godzina Święta przed Najświętszym Sakramentem w kościele.
 1. I piątek miesiąca. Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7:00 i 18:00.

Odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godz. 8:00.  Prośba o zgłoszenie osób chorych i starszych. Spowiedź od godz. 16:30 do 18:00. Co 15 min. Komunia św. Msza św. o godz. 18:00 wg formularza o NSPJ.

 1. I sobota miesiąca. Msza św. o godz. 7:00 w int. Ojczyzny i Wspólnoty Żywego Różańca. Nabożeństwo I sobót o godzinie 7.30. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza od godziny 8:30. Prośba o zgłoszenie osób chorych i starszych.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.

 

 1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 z księdzem. Z katechistą dla rodziców w sobotę o godz. 10:00.
 1. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy, że w środę przypada 4 dzień miesiąca.

 

 1. Organizujemy autokarowy wyjazd w ramach spotkań dla emerytów i rencistów do Owińsk (Kościół MB Fatimskiej), Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej i domu rekolekcyjnego Ruchu Czystych Serc w Bolechowie w środę, 25 sierpnia. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.

 

 1. Koordynatorzy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września (9 dniowa od soboty do niedzieli). Koszt 650 zł i 220 Euro. Zapisy w zakrystii.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Odeszła do wieczności śp. Dorota Gołębiowska, mieszkała przy ulicy Iłżańskiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski