Uroczystość Wszystkich Świętych

NIEDZIELA 1.11.2020r.

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele wg porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz.15:00 (również w kościele) w intencji wszystkich zmarłych spoczywających na parafialnym cmentarzu.
 • Kazania na wszystkich Mszach św. głosi Ojciec Justo Lo Feudo MSE. Rozpoczynamy w naszym kościele przygotowania do wieczystej adoracji Najświetszego Sakramentu.
 • Od dzisiaj przez cały miesiąc listopad, przez osiem wybranych przez siebie dni można uzyskać odpust zupełny dla zmarłych, odwiedzając cmentarz, odmawiając modlitwy: Wierzę w Boga, Ojcze nasz i dowolną modlitwę za zmarłych. Trzeba też spełnić warunki zwykłe odpustu, tzn. być w stanie łaski uświęcającej i przyjąć tego dnia Komunię św.
 • Przy bocznej ścianie ołtarzowej są wyłożone kartki z nazwiskami parafian zmarłych w ostatnim roku. Zachęcamy do ofiarowania odpustu za tych zmarłych (zabierając kartki z konkretnym nazwiskiem).
 1. Różaniec za zmarłych, listopadowe wymienianki od dzisiaj codziennie do końca miesiąca o godz.17:30. Wymienianki za zmarłych można składać do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji na utrzymanie parafii.
 2. Wymienianki roczne (modlimy się za zmarłych we wszystkie niedziele najbliższego roku przed Mszami św. o godz. 7:30 i 9:30) są przyjmowane w biurze parafialnym lub zakrystii po Mszach św.
 3. Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny w poniedziałek. Msze św. o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Msza św. o godz. 18:00 będzie w intencji zmarłych w ostatnim roku parafian.  Serdecznie zapraszamy rodziny zmarłych do wspólnej modlitwy, podczas której wymienimy imiona zmarłych  i każdemu z osobna zapalimy przy ołtarzu świeczkę, symbol Zmartwychwstałego Pana. Zapraszamy rodziny do uczestnictwa fizycznie lub on-line  w tej Mszy św.
 4. Spotkanie z Ks. Justo Lo Feudo dotyczące Wieczystej Adoracji NS w środę o godz. 19:00
 5. I czwartek miesiąca. Spowiedź i adoracja N.S. od godz. 17:00.

Godzina święta – modlitwa przed N.S. po Mszy św. o godzinie 18.00 w kościele. Modlitwę prowadzi duszpasterstwo kobiet.

 1. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z Komunią św., trasa ks. proboszcza od godz. 8:00. Odwiedziny są możliwe tylko na wyraźną prośbę, zgłoszenie telefoniczne lub mailowe.

Spowiedź od godz. 16:00 (co 15 min. Komunia św). Różaniec za zmarłych o godz. 17:30.  Msza św. wg formularza o NSPJ o godz. 18:00.  Msza św. dla młodzieży o godz. 19:00. Spowiedź dla młodzieży od godz. 18:45.

 1. I sobota miesiąca. Msza św. w intencji ojczyzny, Żywego Różańca i  Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 7:00. Nabożeństwo I Sobót o godz. 7:30.

Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza, od godz. 8:00. Przypominamy, że tylko na wyraźną prośbę, zgłoszenie telefoniczne lub mailowe.

 1. Katecheza przed chrztem w sobotę o godz.9:00.
 1. Przez oktawę uroczystości Wszystkich Świętych, od 1 do 8 listopada chcemy jako parafia włączyć się w inicjatywę „Różaniec do granic nieba” – Modlitwy wynagradzająca za odbieranie życia dzieciom nienarodzonym i przez Serce Maryi modlić się za wstawiennictwem tych dzieci o pokój w ojczyźnie. Codzienny różaniec w tej intencji transmitujemy z naszego kościoła o 20:30. Zapraszamy do różańca:
 • dzisiaj księża,w poniedziałek – młodzież,
 • wtorek – Kościół domowy i END,
 • środa – Wspólnota Św. Antniego,
 • czwartek – duszpasterstwo kobiet,
 • piątek – duszpasterstwo mężczyzn,
 • sobota – Żywy różaniec,
 • niedziela – księża i szafarze
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek, od godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy).
 2. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła
 3. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

śp. Stanisław Radomski, mieszkał przy ulicy Wareckiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu św. Jana Vianneyu w Poznaniu,

– śp. Grzegorz Górny, mieszkał przy ulicy Wadowickiej, jego pogrzeb odbył się w środę  na naszym cmentarzu,

– śp. Tadeusz Kropiwnicki, mieszkał przy ulicy Działoszyckiej, jego pogrzeb odbędzie się w piątek o godzinie 14.00 na naszym cmentarzu.

śp. Bernard Binczewski, mieszkał przy ulicy Żeglarskiej, jego pogrzeb odbędzie się w sobotę o godzinie 11.00 na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski