V Niedziela

Wielkiego Postu

2.04.2017

 

 1. Dzisiaj
 • Kończymy Misje św. w naszej parafii. Dziękujemy Ojcom Franciszkanom, Ojcu Mateuszowi Stachowskiemu i Ojcu Piotrowi Szczepaniakowi za podjęty trud posługi misyjnej, za głoszone Słowo, katechezy, posługę sakramentalną. Ofiary składane dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. na tacę i modlitwa są naszym podziękowaniem Ojcom. Tutaj można obejrzeć fotogalerie z Misji parafialnych i piątkowej Drogi krzyżowej.
 • Spotkanie nowo powstającego Kręgu Domowego Kościoła o godzinie 16.00 w domu Katechetycznym. Zapraszamy wszystkie małżeństwa zainteresowane pogłębianiem duchowości małżeńskiej.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę o godzinie 17.15.
 • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po Mszy św. wieczornej.
 1. Spotkanie Caritas we wtorek o godzinie 16.30.
 2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. wieczorną. Prośby i podziękowania do Św. Antoniego można składać do skarbony przy bocznym filarze.
 3. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę o godzinie 18.30.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 7.30, 17.15 z udziałem dzieci i o godzinie 19.00 z udziałem młodzieży.
 5. Duszpasterstwo Mężczyzn zaprasza na wykład p. dr Jacka Pulikowskiego. Temat spotkania: „Jak zrozumieć kobietę?”. Piątek, godzina 19.45 w kościele.
 6. I Spowiedź dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę: grupa sobotnia o godzinie 9.00, grupa niedzielna o godzinie 10.00.
 7. W sobotę: spotkanie dla ministrantów i kandydatów o godzinie 11.00, scholii dziecięcej o godzinie 10.00, Oazy Dzieci Bożych o godzinie 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę – Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godzinie 10.45 (15 min. wcześniej), po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejkiem nardowym.
 9. Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze z 20 na 21 kwietnia, tj z czwartku na piątek. Wyjazd w czwartek rano, przez Gołuchów i Kalisz, pobyt w sanktuarium Św. Józefa, nocne czuwanie na Jasnej Górze od apelu do 3.45 i powrót w piątek rano około godziny 9.00. Koszt 65 zł. zapisy w zakrystii.
 10. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które ten obowiązek co roku spełniają. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego parafianina.
 11. Caritas Parafialna na stoliku pod chórem rozprowadza paschaliki na Wielkanoc, książki religijne – wartościowe prezenty na święta. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc parafianom w potrzebie. Można także za dobrowolną ofiarą włączyć się w akcję „Woreczek ryżu” – jako parafia adoptowaliśmy jedną rodzinę syryjską, którą wesprzemy przez pół roku comiesięczna wpłatą 510 zł. Można także na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki (w nowej szacie), tygodnik Niedziela, Tygodnik Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., dwumiesięcznik Miłujcie się.
 13. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Marianna Wołoszczuk, mieszkała przy ulicy Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w piątek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski