XII Niedziela Zwykła 

02.07.2017

 1. Od dzisiaj, we wszystkie niedziele lipca i sierpnia zmiana godz. Mszy św.: 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. Wypada Msza św. o godzinie 12.30, wieczorna o godzinie 20.00. W tygodniu Msze św. bez zmian.
 2. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św. Tak długo jak są petenci.
 3. Osobom zaangażowanym w odmawianie wieczystego różańca przypominamy o czwartym dniu miesiąca (wtorek), odmawiamy różaniec przez całą dobę co półgodziny inna osoba.
 4. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 5. I Czwartek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godziny 17.00 do 18.00. Różaniec w intencji powołań i osób powołanych z naszej parafii o godzinie 17.30.
 6. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych, trasa ks. proboszcza od godziny 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godziny 16.00 do 18.00. O godzinie 18.00 Msza św. wg formularza o Najświętszym Sakramencie. Spowiedź dla dorosłych codziennie w tygodniu rano i wieczorem półgodziny przed Mszą św.
 7. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 8. Odwiedziny chorych, trasa ks. wikariusza w sobotę od godziny 8.00.
 9. Piesza Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę, wychodzi w najbliższy czwartek, 6 lipca o godzinie 8.00 z poznańskiej katedry. Zachęcamy szczególnie młodzież. Bliższe informacje na stronie archidiecezji: ppp@archpoznan.pl
 10. Parafia organizuje pielgrzymki autokarowe:
 • Jednodniowa do Sanktuarium Matki Bożej w Lubaszu i Puszczy Nadnoteckiej w piątek, 21 lipca. Koszt 35 zł. (autokar + obiad).
 • Trzydniowa na Mazury: Grunwald, Gietrzwałd, Św. Lipka, Jezioro Śniardwy(statek), Różany Stok, Sokółka i Warszawa (Zamek Królewski i Żoliborz – bł. Ks. Jerzy Popiełuszko). W dniach od 22 do 24 września (piątek – niedziela). Całkowity koszt z wyżywieniem i wstępami  380 zł.
 • Z braku zainteresowania nie odbędzie się pielgrzymka do Wilna.
 1. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 2. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Feliks Gałecki, mieszkał przy ulicy Korczyńskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu, śp. Zofia Klatta, mieszkała przy ulicy Skawińskiej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Antoni Witkowski, mieszkał przy ulicy Sandomierskiej, jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.30 na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski