I NIEDZIELA  ADWENTU

       2.12.2018

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Msze św. roratnie z udziałem dzieci i młodzieży codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, poprzedzone śpiewem godzinek. Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu katechetycznego. Zachęcamy dzieci do konkursu roratniego i losowania  w tym roku ikony MB Częstochowskiej.Roraty sobotnie z udziałem młodzieży i dorosłych o godz. 7.00.
 1. Przypominamy osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec, że we wtorek przypada 4 dzień miesiąca.
 2. I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00 do 18.00. O godz. 17.30 różaniec o powołania i za powołanych z naszej parafii. Spotkanie Towarzystwa Przyjaciół ASD w Poznaniu po wieczornej Mszy św.
 3. I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. świąteczną od godz. 8.00. Trasa ks. proboszcza. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.00 do 18.00 (co 20 min. – Komunia św.). Po Mszy św. wieczornej spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu dla małżeństw i rodzin.

Msza św. pierwszopiątkowa dla młodzieży o godz. 19.30. Przypominamy, że udział w tej Mszy św. jest elementem przygotowania do bierzmowania dla klas VII i VIII.

 1. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i komunią św. świąteczną – trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8.00.
 2. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w sobotę. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 Godzina Łaski dla świata – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 30, 35, 40 i 45 lecia sakramentu małżeństwa zapraszamy w sobotę na Mszę św. dziękczynną o godzinie 16.00. Pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi.
 4. W przyszłą niedzielę:

–  podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do
I Komunii św.

–  rozpoczynamy adwentowe parafialne rekolekcje, które w tym roku poprowadzi Przymierze Miłosierdzia. Nauki na wszystkich Mszach św. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej i starszą. Po Mszy św. modlitwa uwielbienia.

–  II Niedziela Adwentu jest w naszym kraju niedzielą modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

 1. Spotkanie wigilijne dla starszych parafian w piątek, 21 grudnia o godz. 15.00 w pensjonacie Wrzos. Prośba o zapisy w zakrystii.
 2. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, kalendarze do nabycia w przedsionku kościoła. Nabywając opłatki za dobrowolną ofiarę wspieramy działalność CARITAS parafialnej opiekującej się parafianami w trudnej sytuacji. Zachęcamy też do odbioru tytki charytatywnej – forma pomocy potrzebującym starszym parafianom.
 3. W przyszłą niedzielę w naszym kościele odbędzie się dzień wspólnoty małżeństw należących do Eqnies Notre Dame. Msza św. o godz. 15.00.
 4. Od najbliższego piątku, każdego tygodnia w kaplicy przy prezbiterium będzie odbywać się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do włącznie się w adoracje. Chętnych do podjęcia stałych godzin adoracji prosimy o kontakt w zakrystii.
 5. Z okazji nawiedzenia MB Częstochowskiej w maju przyszłego roku, chcemy zorganizować wystawę zdjęć z nawiedzenia naszej parafii w 1977 r. Kto mógłby użyczyć te zdjęcia lub napisać swoje wspomnienie prosimy o kontakt.
 6. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. Odszedł do wieczności nasz parafianin śp. Zenon Schneider, mieszkał przy ulicy Dziedzickiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu w Jerzykowie. Wieczny odpoczynek …

ks. proboszcz Janusz Molewski