IV NIEDZIELA  WIELKANOCNA

3.05.2020 r                                                   

 1. Z racji wczorajszej uroczystości NMP Królowej Polski oraz dzisiejszej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja po każdej Mszy św. ponawiać będziemy Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski.
 2. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 3. Rozpoczynamy miesiąc maj, okres kiedy Kościół kieruje wzrok na nasza Matkę – Maryję. W tym miesiącu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych codziennie o godzinie 17.30. dodatkowo przed wieczornym różańcem o godzinie 20.15 śpiew Litanii Loretańskiej.
 4. W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. Msza św. o godzinie 18.00 w intencji nowych i świętych powołań do służby kapłańskiej i zakonnej. Oraz w intencji tych wszystkich kapłanów, którzy posługiwali nam w ciągu naszego życia. Na tę Mszę św. w sposób szczególny zapraszamy ministrantów i ich rodziców.
 5. W piątek przypada uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Poznańskiej. Dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 6. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od 7.30 do 21.00 w każdy piątek w kaplicy.
 7. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Dziękujemy za składane ofiary na utrzymanie kościoła i renowacje polichromii w naszym kościele. Prace trwają nieprzerwanie. Ofiary i daninę można składać indywidualnie w kościele lub przez konto bankowe parafii.
 8. Osoby , które zapisały się na parafialną autokarową pielgrzymkę w Bieszczady w maju i dokonały wpłaty, proszone są o odbiór pieniędzy u ks. proboszcza. Wyjazd się nie odbędzie.
 9. W kościele pod chórem można nabywać prasę katolicką: Przewodnik Katolicki Gościa Niedzielnego, nowy nr Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Mały Przewodnik dla dzieci. Zachęcamy także do zakupu e-wydania tygodników katolickich.
 10. Odeszli do wieczności nasi parafianie:
  • śp. Czesława Straśko, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył na naszym cmentarzu w miniony czwartek.
  • Śp. Robert Kozłowski, mieszkał przy ulicy Żorskiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu.
  • Śp. Henryka Kowalska, mieszkała przy ulicy Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się we wtorek na cmentarzu miłostowskim.

             Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

 

I KOMUNIA ŚWIĘTA

Ze względu na pandemię musimy odwołać uroczystość I Komunii św. w terminie majowym. Terminy I Komunii św. w grupach zostaną ustalone  wraz z rodzicami po powrocie dzieci do szkół. Prosimy rodziców o odbiór u ks. proboszcza materiałów formacyjnych do katechezy domowej przygotowującej dzieci do I Komunii św.

           

BIERZMOWANIE

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, klasy VIII szkoły podstawowej, proszona jest o kontakt z ks. wikariuszem.

 

SPRAWY ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ

 1. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej online o godzinie 20.30 w intencji oddalenia epidemii.
 2. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w codziennej oraz niedzielnej Eucharystii oraz nabożeństwach przez transmisje online na stronie parafialnej.
 3. Na chwile obecną w naszym kościele obowiązuje limit 60 0sób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. Miejsca w kościele oznaczone. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek.
 4. Codzienna spowiedź w kościele w godzinach od 6.30 do 7.00 lub od 17.00 do 18.00. w niedzielę przed Mszami św.
 5. Osoby chore, które chciałby skorzystać ze sakramentów świętych prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie. Tel. do parafii: 61 879 31 84.
 6. Sprawy biurowe, o ile się da prosimy załatwiać telefonicznie. Tel. 61 879 31 84.
 7. Gdyby ktoś ze starszych lub chorych parafian potrzebował pomocy w zakupach lub innych ważnych kwestiach ( np. miałby w ogóle problem ze zorganizowanie żywności) prosimy o kontakt z parafią , nr. Tel. 61 879 31 84.

 

POMOC DLA SIÓSTR ELŻBIETANEK PROWADZĄCYCH W NASZYM MIEŚCIE JADŁODAJNIĘ DLA BEZDOMNYCH

Jadłodajnia sióstr elżbietanek pracuje nieprzerwanie. Codziennie szykowanych i wydawanych jest osobom potrzebującym kilkaset posiłków. Aby to dzieło trwało nadal, zwracamy się z prośbą o wsparcie jadłodajni u sióstr elżbietanek przy ul. Łąkowej w Poznaniu. 

Potrzebne są:

 1. Produkty żywnościowe do szykowania kanapek (z maksymalnie długim terminem przydatności do spożycia):

– masło / margaryna / smalec kanapkowy

– wędliny (hermetycznie zapakowane)

– konserwy mięsne oraz pasztety

– cebula

– jabłka i inne owoce

– słodycze (najlepiej pakowane w pojedyncze opakowania np. grześki, princessy itp.)

– ser żółty

– jogurty

 1. Środki dezynfekujące i opatrunkowe:

– jodyna

– opatrunki

– bandaże

 1. Odzież męska, głównie bielizna osobista i skarpetki (siostry bardzo proszą, aby była ona wyprana i gotowa do użycia).

 

Produkty można składać w zakrystii lub przy bocznej ścianie ołtarzowej. Pomoc jest dostarczana siostrom w czwartki każdego tygodnia. Najlepiej do środy wieczora dostarczyć do kościoła.