IX NIEDZIELA ZWYKŁA

 03.06.2018

 

 1. Dzisiaj:
 • w Polsce Święto Dziękczynienia. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
 • Procesja eucharystyczna w łączności ze Msza św. o godz. 11.00.
 • Spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej po Mszy św. wieczornej.
 1. Codziennie do czwartku trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. wieczorna w łączności z nieszporami i procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne, ministrantów, szafarzy, panów do  baldachimu, sztandary               i feretrony, panie ze świecami. Jest to dziękczynienie za Eucharystię.
 2. Spotkanie dla osób zaangażowanych w przygotowanie festynu i chcących pomóc w poniedziałek o godz. 20.00. Prośba o pomoc w formie gadżetów na loterię, nagród           w konkursach i finansowym. Festyn odbędzie się w sobotę 16 czerwca od godz. 15.00.
 3. W piątek przypada uroczystość NSPJ. Jest to dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i uroczysta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. W piątek nasza parafia pełni dyżur adoracji N.S. w katedrze poznańskiej od godz. 12.00 do 13.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie Żywy Różaniec. Po adoracji udamy się tramwajem na ul. Żydowską do Sanktuarium N.S.P.J. Zbiórka dla chętnych o godz. 11.25 na pętli tramwajowej.
 5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 19.15 w kościele.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 7. W sobotę: zbiórka ministrantów o godz. 10.00, Scholi Dziecięcej o godz. 10.00, Oazy  Nowej Drogi o godz. 9.00, Oazy Dzieci Bożych o godz. 11.00.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała, Szczególnie za zbudowane ołtarze, służbie liturgicznej, p. organistce i chórowi, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym baldachim i sztandary.
 9. Osobom zaangażowanym w Wieczysty Różaniec przypominamy o 4 dniu m-ca przypadającym w poniedziałek.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.
 11. Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
 12. W nawiązaniu do tradycji naszego miasta ks. bpi zapraszają do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się ona w piątek 8 czerwca. Początek o godz. 18.00 w kościele NSPJ przy ul. Kościelnej. Zakończenie na Placu Adama Mickiewicza, przy poznańskich Krzyżach nabożeństwem wynagradzającym NSPJ.
 13. Archidiecezjalny Marsz dla życia przejdzie ulicami Poznania w niedzielę, 10 czerwca. Początek o godz. 15.15 na pl. A. Mickiewicza, skąd wyruszy do Katedry Poznańskiej na Ostrów Tumski. Przed Marszem na placu atrakcje dla rodzin. Po Marszu w katedrze możliwość uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
 14. W tym miesiącu codziennie o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe.
 15. Odszedł do wieczności śp. Zbigniew Stanasiuk, mieszkał przy ul. Andrychowskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

ks.prob. Janusz Molewski