XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  

03.10.2021

 1. W tym tygodniu w liturgii:

– poniedziałek Św. Franciszka z Asyżu

– we wtorek Św. Faustyna Kowalskiej

– w czwartek NMP Różańcowej. Jest to święto patronalne Żywego Różańca, zapraszamy członków  Żywego Różańca na Mszę św. o godz. 18:00.

– osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy  o 4 dniu miesiąca przypadającym w poniedziałek.

 1. Msza św. w int. ministrantów i ich rodzin we wtorek o godz. 18:00. Po Mszy św. zbiórka dla wszystkich ministrantów w domu parafialnym. Wymiana strojów ministranckich.
 1. Spotkanie Wspólnoty Św. Antoniego w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 1. I czwartek m-ca. Msza św. o godz. 18:00 w int. osób, które podjęły stały dyżur w kaplicy Wieczystej Adoracji i Zgromadzenia Sióstr Klarysek z Pniew, które wymadlają również naszą kaplicę.
 1. Schola dziecięca zaprasza na spotkanie w piątek o godz. 17:00 w domu parafialnym.

 

 1. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18.45 w kościele.
 1. Spotkanie dla ministrantów seniorów w piątek o godz. 21:00.
 1. Młodzież, która nie zgłosiła się jeszcze na 5 minutowe spotkanie z księdzem, prosimy o kontakt w zakrystii. Spotkanie jest formą zgłoszenia się do bierzmowania.
 1. Autokarowa parafialna pielgrzymka do Sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy w sobotę. Wyjazd o godz. 7:30. Powrót około 20:00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii.
 1. Przyszła niedziela jest obchodzona w Polsce, jako Dzień Papieski. Po wszystkich Mszach św. zbiórka na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialna dla młodzieży z ubogich rodzin. Po wszystkich Mszach św. ministranci będzie rozprowadzać papieskie kremówki. Dochód jest przeznaczony na działalność ministrantów w naszej parafii.
 1. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku codziennie o godzinie 17.00. (Dziesiątek różańca i Komunia św.). Dzieci zapraszamy do konkursu różańcowego.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Odszedł do wieczności nasz parafianin:

Śp. Mieczysław Kania, mieszkał przy ul. Starołęckiej. Jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski