I NIEDZIELA ADWENTU

03.12.2017

 1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, rozpoczynamy czas modlitwy i oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze św. roratnie z udziałem dzieci i młodzieży codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.40, poprzedzone śpiewem Godzinek ( 6.15). Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu katechetycznego. Zachęcamy dzieci do konkursu roratniego i losowania figurki Matki Bożej. Roraty sobotnie z udziałem tylko młodzieży i dorosłych.
 2. Od poniedziałku rozpoczynamy parafialne, adwentowe rekolekcje. Poprowadzi je pan Lech Dokowicz, twórca m.in. „Różańca do granic”. Nauki rekolekcyjne codziennie. Konferencje o godz.19.00, adoracja i wielbienie z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie od godz. 20.30 do 21.30. Prosimy znajdźcie czas dla Pana Boga i w trosce o własne i bliskich zbawienie. Msza św. poprzedzająca nauki codziennie o godz. 18.00.
 3. Nowenna do Świętego Antoniego we wtorek, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy, zawsze w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 4. Adwentowy Dzień Skupienia dla ministrantów naszej parafii w piątek. Początek o godz.17.00 w Domu Katechetycznym. Dokładny program na zaproszeniach, które chłopcy przekażą rodzicom. Zakończenie o godz. 22.45.
 5. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w piątek, 8 grudnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.40, 9.00 i 18.00. Taca tego dnia przeznaczona na biedne kościoły. O godz. 12.00 zapraszamy na Godzinę Łaski dla świata.
 6. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. klas III w sobotę:
 • Szkoła 59 o godz. 11.00
 • Szkoła 63 o godz. 12.00
 1. Małżeństwa obchodzące w tym roku jubileusz 50, 55, 60 i 65 lecia zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w sobotę o godzinie 16.00. Po Mszy św. na spotkanie w domu katechetycznym.
 2. Poświęcenie medalika dzieciom klas III w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 3. W sobotę: Oaza Nowej Drogi o godz. 9.00, Schola dziecięca o godz. 10.00, Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00. Kandydaci na ministranta o godzinie 11.00.
 4. Mężczyzn mogących pomóc przy budowie stajenki betlejemskiej na zewnątrz kościoła, gdzie tradycyjnie będzie żywy żłóbek zapraszamy w najbliższą sobotę o godzinie 9.00.
 5. Spotkanie dla bierzmowanych, klasa III gimnazjum, chłopcy w poniedziałek o godz. 19.00. Grupa dziewcząt klas VII (pani Joanny) we wtorek o godz. 19.00.
 6. Spotkanie wigilijne dla starszych, samotnych parafian w pensjonacie „Wrzos” w środę 20 grudnia o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii.
 7. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, kalendarze, do nabycia w przedsionku kościoła. Nabywając opłatki za dobrowolną ofiarę wspieramy działalność Caritas parafialnej opiekująca się rodzinami w trudnej sytuacji. Zachęcamy też do odbioru i wypełnienia tytki charytatywnej – forma pomocy dla potrzebujących. Akcja jest koordynowana przez Caritas naszej parafii.
 8. Caritas parafialna będzie również zbierać produkty żywnościowe w Biedronce w piątek i sobotę z praznaczeniem na archidiecezje i para
 9. Osobom zaangażowanym w Nieustający Różaniec przypominamy o czwartym dniu miesiąca, który przypada jutro, w poniedziałek.
 10. W przyszłą niedzielę – II adwentu, po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 11. Osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku są proszone o wpłacenie I raty – 400 zł. u ks. proboszcza lub w biurze parafialnym do poniedziałku.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny z lampionami, Mały Przewodnik Katolicki z filmem, cena 8.90.
 13. Odszedł do wieczności Śp. Zdzisław Jerzak, mieszkał przy ulicy Szydłowieckiej. Jego pogrzeb odbędzie się na naszym cmentarzu w poniedziałek, Msza św. o godzinie 12.00. Śp. Henryk Kania, mieszkał przy ulicy Wadowickiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek na naszym cmentarzu. Msza św. o godzinie 14.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. prob. Janusz Molewski