III NIEDZIELA   WIELKIEGO POSTU      

04.03.2018

 

 1. Dzisiaj:
 • Spotkanie dla mężczyzn odmawiających różaniec po Mszy św. o godzinie 7.30.
 • nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 • osobom zaangażowanym w Nieust. Różaniec przypominamy o 4 dniu m-ca
 1. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godz. 19.00.
 2. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas II i III gimnazjum, którzy 17 kwietnia mają przyjąć sakrament bierzmowania w środę o godz. 19.00 w kościele.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7.30, 17.30 z udziałem dzieci, o godz. 19.00 z udziałem młodzieży.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne.  Nauki na wszystkich Mszach św. Rekolekcje wygłosi ks. kan. Mateusz Misiak, proboszcz parafii Farnej w Poznaniu.
 5. W najbliższy czwartek jesteśmy zaproszeni jako wspólnota parafialna i dekanalna na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00 na Wzgórze Przemysława do sanktuarium Matki Bożej w Cudy Wielmożnej Pani Poznania, kościoła O.O. Franciszkanów. W tym roku przypada 50 rocznica koronacji tego obrazu i 1050 rocznica powstania diecezji poznańskiej. Do sanktuarium pielgrzymują kolejno dekanaty poznańskie.
 6. Na stoliku pod chórem i przy  bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca.
 7. Na stoliku pod chórem można nabywać świece caritas, paschaliki na stół wielkanocny, tytki charytatywne, którymi pragniemy wesprzeć rodziny naszej parafii w trudnej sytuacji. Zachęcamy też do akcji „woreczek ryżu”, którym wspieramy jako parafia rodzinę syryjską, wysyłając co miesiąc 510 zł. Porcja ryżu jest naszym jedynym całodziennym wyżywieniem i formą postu, modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Woreczek ryżu nabywamy za dobrowolną ofiarę.
 8. Parafia nasza organizuje pielgrzymki: do Częstochowy na nocne czuwanie – wyjazd w czwartek rano, 19 kwietnia. Powrót w piątek rano, 20 kwietnia. Koszt 70 zł. Pielgrzymkę do Medjugorie od 20 do 29 lipca. Koszt 1880 zł. Zapisy w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Dwumiesięcznika – Miłujcie się.
 10. Odszedł do wieczności nasz parafianin: śp. Ryszard Nowak, mieszkał przy ul. Żorskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

 

ks.prob. Janusz Molewski