VII Niedziela Wielkanocna

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

04.06.2017

 1. Dzisiaj:
 • Koniec Okresu Wielkanocnego.
 • Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 • Msza Prymicyjna Ojca Bartosza Tkaczyka  o godz.12.30.
 • Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 1. W poniedziałek wyjazd autokarowej parafialnej pielgrzymki do Zakopanego. Zbiórka i wyjazd o godz. 6.00 sprzed kościoła.
 2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 3. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 4. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
 5. Katecheza przed chrztem w piątek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 6. Odpust Św. Antoniego obchodzić będziemy w naszym kościele w najbliższą sobotę, 10 czerwca podczas Mszy św. o godzinie 18.00. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie Ojciec Dobiesław, franciszkanin. Prosimy o obecność sztandary, panów do baldachimu, ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, Żywy różaniec ze świecami. Po Mszy św. sobotniej i niedzielnych będziemy rozprowadzać chleb św. Antoniego.
 7. W przyszła niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Msza św. wieczorna ze względu na festyn o godzinie 20.00.
 8. W przyszła niedzielę zapraszamy wszystkich na festyn parafialny. W programie występy artystyczne, min zespołu Pinokio Brothers, Tańce Lednickie, piosenka biesiadna, pokazy Straży Pożarnej, rekonstrukcje bitew, Ułani i Bamberki, punkty medyczne z bezpłatnymi konsultacjami, konkursy dla rodzin i dzieci, grill i wiele innych atrakcji. Loteria fantowa. Do wygrania wiele atrakcyjnych nagród, między innymi rower, smartfon,  5 dniowa pielgrzymka na Litwę. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 9. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie czynne Biuro Parafialne we wtorek przedpołudniem.
 10. Od 1 czerwca codziennie nabożeństwo czerwcowe, litania do NSPJ na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 11. W niedzielę 18 czerwca Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec o godzinie 7.30. Zachęcamy do pielgrzymki rowerowej lub motocyklowej.
 12. Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę na Litwę w dniach od środy, 27 września do niedzieli 1 października. Dokładny program w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii. Koszt 980 zł.
 13. Prosimy o wpłacanie w najbliższym tygodniu drugiej raty (350 zł) na wyjazd dzieci do Dębek.
 14. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Posłańca Św. Antoniego.
 15. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Teodora Snela, mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na  naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski