XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

06.09.2020

 1. Dzisiaj piesza pielgrzymka do Tulec. Wyjście o godz. 7:15. Msza św. odpustowa w sanktuarium o godz. 12:00.
 2. Nowenna do św. Antoniego w każdy wtorek w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skarbony w bocznym filarze kościoła.

Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy w każdą środę w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18:00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do M.B. w skarbonie w bocznym filarze kościoła.

 1. Od poniedziałku w biurze parafialnym są przyjmowane intencje na I półrocze przyszłego roku.
 2. Spotkanie dla katechistów naszej parafii w czwartek o godzinie 19.00.
 3. Pierwsza próba chóru parafialnego w czwartek o godz. 19:00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych.
 4. Nasza parafia jest zaproszona do adoracji Najświętszego Sakramentu w katedrze poznańskiej, w kaplicy adoracji w piątek od 12:00 do 13:00. Serdecznie zapraszamy do udziału. Zbiórka o godz. 11:00 na pętli tramwajowej w Starołęce. Zachęcamy do wspólnego wyjazdu tramwajem.
 5. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18:45 w kościele.
 6. Próba scholii młodzieżowej w piątek wyjątkowo o godz. 18:00.
 7. Spotkanie młodzieżowo-akademickie w piątek po Mszy św. wieczornej o godz. 19:00.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie o godzinie 19.00, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła.
 9. W kościele możemy obejrzeć wystawę przygotowaną przez poznańską fundację Redemptoris Misio zajmującą się pomocą humanitarną dla najuboższych regionów świata, żyjących w ekstremalnych warunkach.

Przez najbliższe 2 tygodnie (do niedzieli 20 września) do kosza przy bocznej ścianie ołtarzowej można składać: bandaże, gazy, plastry, igły i strzykawki, jednorazowe rękawiczki lub ofiary do skarbony św. Antoniego. W końcu miesiąca zostaną one wysłane do Bejrutu.

 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy każdego tygodnia od piątku godz. 6:00 do soboty 22:00 (także w nocy). Zachęcamy aby rodziny podjęły stałą odpowiedzialność za 1 godzinę adoracji. Zapisy w zakrystii.
 2. Męski Różaniec w każdy piątek o godz. 20:30 w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Młodzież klas VII i VIII, kandydaci do bierzmowania proszeni są o pilne odebranie karty informacyjnej w zakrystii.
 4. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, dwumiesięcznik Miłujcie się, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 5. Odeszła do wieczności nasza parafianka, śp. Krystyna Szadel, mieszkała przy Czekanowskiego, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski