Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu

4  XII  2016 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe parafialne rekolekcje. Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św. i od poniedziałku do środy codziennie o godzinie 18.30. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Jan Frąckowiak i wspólnota Rodziny Serca Miłości Ukrzyżowanej.
 2. Dzisiaj Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na fundusz pomocy temu Kościołowi.
 3. Uroczystość NMP Niepokalanie poczętej w czwartek, 8 grudnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.40, 9.00 i 18.00. Od godz. 12.00 do 13.00 w Godzinie Łaski wystawienie Najświętszego Sakramentu. Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na biedne kościoły naszej Archidiecezji.
 4. Spotkanie dla młodzieży klas II gimnazjum przygotowującej się do bierzmowania: chłopacy w poniedziałek o godz. 19.00 a dziewczyny w czwartek o godz. 19.00.
 5. Spotkanie biblijne w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. W sobotę: Spotkanie dla ministrantów o godz. 10.00, Schola dziecięca o godz. 10.00, kandydaci na ministrantów o godz. 11.00. Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00.
 7. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 50, 55, 60, i 65 lecia sakramentu małżeństwa zapraszamy w sobotę o godzinie 16.00 na uroczystą Mszę św. dziękczynną połączoną z odnowieniem ślubowania. Od godziny 15.30 możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Po Mszy św. zapraszamy Jubilatów do domu katechetycznego.
 8. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 9. Msze św. roratnie z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.40. Poprzedzone śpiewem Godzinek. Po roratach dzieci zapraszamy do domu katechetycznego na śniadanie. Zachęcamy dzieci do konkursu roratniego i losowania figurki Matki Bożej. Roraty sobotnie o godzinie 7.00 z udziałem tylko dorosłych.
 10. Spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych parafian w pensjonacie „Wrzos” we wtorek 20 grudnia o godzinie 15.30. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 11. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, kalendarze do nabycia na stoliku pod chórem. Nabywając opłatki za dobrowolna ofiarę wspieramy Caritas opiekującą się potrzebującymi parafianami. Zachęcamy do odbioru i wypełnienia „tytki charytatywnej” – formy pomocy dla potrzebujących rodzin. Akcja jest koordynowana przez Caritas naszej parafii.
 12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na prace renowacyjne w kościele.
 13. Parafia organizuje zimowisko w Zakopanym dla ministrantów w drugim tygodniu ferii zimowych. Całkowity koszt 350 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Zapraszamy chętnych mężczyzn do pomocy przy budowie „żywej szopki” na zewnątrz kościoła. Spotykamy się w najbliższą sobotę o godz. 8.30. Prosimy o zabranie swoich narzędzi, co usprawni pracę. Jeśli ktoś dysponuje materiałami, które mogą służyć do budowy, prosimy o kontakt w zakrystii (płyta OSB, palety, deski, choinki, itp.)
 2. Ozdoby choinkowe wykonane przez Wspólnotę Wiara i Światło w Kamieńcu podolslki9m na Ukrainie można nabywać za dobrowolną ofiarą przy bocznym wyjściu z kościoła. Opiekę nad ta Wspólnotą pełni ks. Tomasz Błaszczyk, filipin, nasz Parafianin. Nabywając ozdoby wspieramy misje ks. Tomasza.
 3. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 4. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Maria Andrzejewska, mieszkała przy ul. Wolbromskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek, Msza św. o godz. 13.00 i pochówek na naszym cmentarzu.. Śp. Bogusław Adamczak, mieszkał przy ul. Działoszyckiej, jego pogrzeb odbędzie się we czwartek, Msza św. o godz. 13.00 i pochówek na naszym cmentarzu

ks. proboszcz Janusz Molewski