V Niedziela Zwykła

05.02.2017

 

 1. Dzisiaj wyjazd ministrantów na tygodniowe zimowisko do Zakopanego. Zbiórka w holu nowego Dworca Głównego o godzinie 21.00. ( I piętro).
 2. Intencje na II półrocze są przyjmowane od jutra w Biurze Parafialnym.
 3. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Mszą św. o godzinie 18.00. Zachęcamy do składania próśb i podziękowań do skarbony w bocznym filarze.
 4. Spotkanie Wspólnoty Świętego Antoniego w środę o godzinie 18.30 w domu katechetycznym.
 5. Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 6. W sobotę we wspomnienie MB z Lourdes przypada Międzynarodowy Dzień Chorego. W naszym kościele dodatkowa Msza św. w intencji starszych i chorych parafian o godzinie 9.00.
 7. W minionym tygodniu odbywały się w domu katechetycznym półkolonie w których codziennie brało udział około 40 dzieci. Wyrażamy podziękowanie: rodzicom i nauczycielom, którzy zorganizowali i prowadzili zajęcia, Caritasowi parafialnemu za codzienne przygotowywanie posiłków dla dzieci. Piekarni p. Machowicz za ofiarowane codziennie bułki. Firmie Kormax za bezpłatne dowiezienie dzieci na lodowisko do Swarzędza. Rodzinie, która ofiarowała cytrusy i jabłka. Osobie, która ufundowała bilety do Multikina na seans filmowy. Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc wypoczynku dla dzieci.
 8. Dziękujemy mężczyznom, którzy rozebrali tegoroczny żłóbek na zewnątrz kościoła.
 9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w najbliższym tygodniu. Można zamówić w zakrystii.
 10. Prazy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Tygodnik Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Posłaniec Św. Antoniego, Misyjne drogi, dwumiesięcznik Miłujcie się.
 11. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Teresa Tomczak, mieszkała przy ulicy Domeyki, jej pogrzeb odbył się na Junikowie w miniony piątek. Śp. Euzebiusz Kęcel, mieszkał przy ulicy Czernichowskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

                                                               Ks. proboszcz Janusz Molewski