NIEDZIELA

 ZMARTWYCHWSTANIA

PAŃSKIEGO

4.04.2021 r

  1. Wszystkim Kochanym Parafianom i Gościom z okazji Świąt życzymy autentycznego spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, doświadczenia miłosierdzia i Łaski Bożej. Niech święta umocnią nasze więzi z Panem Bogiem i ludźmi.
  1. I Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego. Dla osób uczestniczących we Mszy św. on-line Komunia św. poza Mszą św. o godz. 12:00, 14:00 i 19:00.
  1. II Święto Wielkanocne. Msze św. wg porządku niedzielnego. Ofiary zbierane podczas Mszy św. sa przeznaczone na WT UAM, KUL i szkoły katolickie.
  1. Odwiedziny chorych z Komunią św. w tym miesiącu, trasa ks. proboszcza w piątek od godz. 8:00. Trasa ks. wikariusza w sobotę od godz. 8:00. Odwiedziny są możliwe tylko po indywidualnym zgłoszeniu osoby chorej lub starszej.
  1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w kościele z księdzem. W sobotę o godz. 10:00 w kościele z katechistą. Przygotowanie do chrztu dla rodziców i chrzestnych obejmuje 2 katechezy.
  1. Przyszła niedziela jest Świętem Miłosierdzia. Codziennie w tym tygodniu przed Mszą św. wieczorną Koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia.
  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowanie Liturgii i Kościoła przed świętami. Służbie liturgicznej, panu kościelnemu, osobom sprzątającym kościół, pani organistce i scholii. Osobom adorującym Najświętszy Sakrament. Rodzinom, które ofiarowały żywność i środki czystości dla potrzebujących, Caritasowi Parafialnemu za przygotowanie paczek dla rodzin i chorych, za kiermasz przedświąteczny. Dziękujemy osobom, które ufundowały paschał i ofiarowały kwiaty do Grobu Pańskiego. Za wszelkie gesty pomocy, życzliwości wobec kościoła i parafii. Niech Bóg wynagrodzi za okazane dobro.
  1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika katolickiego dla dzieci.
  1. Odeszły do wieczności nasze parafianki:

– śp. Czesława Łukasik, mieszkała przy ul. Czekanowskiego, jej pogrzeb odbędzie się w środę na naszym cmentarzu.

– śp. Anna Smolarkiewicz-Brylewska, mieszkała przy ul. Leskiej, jej pogrzeb odbędzie się w środę na cmentarzu w Kórniku.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski

W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami

wprowadzonymi przez organy państwowe, nadal obowiązuje dyspensa Ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa we Mszy  św. niedzielnej i świątecznej w kościele. Nie zwalnia nas to jednak z uczestnictwa przez media w domu.

 

Rozporządzenie władz państwowych nakazuje by w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach przebywało nie więcej niż 1 osoba na 20 m2, w naszym kościele 48 osób, zachowując odległość 1,5 m między osobami