XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

05.08.2018

 

 1. W tym tygodniu w liturgii:
 • W poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego
 • We wtorek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego
 • W środę wspomnienie św. Dominika
 • W czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, patronki Europy
 • W piątek święto św. Wawrzyńca
 • W sobotę wspomnienie św. Klary
 1. Franciszkański Czwartek – wyjazd autokarem dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9.00. Powrót o godz. 15.30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymują posiłek.
 2. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze św. niedzielne są o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00.
 3. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku zawsze bezpośrednio po Mszy św. rannej i wieczornej jak długo są petenci.
 4. Parafia organizuje wyjazd na Lednicę Seniora w sobotę 1 września. Zaposy w zakrystii. Koszt 27 zł. ( 12 pakiet uczestnika + 15 zł. Koszt autokaru).
 5. Dekretem Ks. Abpa Stansiława Gądeckiego z dniem 24 sierpnia odchodzi z naszej parafii ks. wikariusz Łukasz Konatowski. Serdecznie dziękujemy za jego czteroletnią posługę w naszej parafii. Pożegnamy go uroczyście w uroczystość Wniebowzięcia NMP, 15 sierpnia podczas Mszy św. o godzinie 9.30. Ks. Łukasz od 25 sierpnia podejmie posługę wikariusza w Parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Do naszej parafii z dniem 25 sierpnia przyjdzie ks. wikariusz Dawid Wasielewski, dotąd wikariusz w Parafii pw. św. Marcina w Swarzędzu.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 7. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Edmund Skorliński, mieszkał przy ulicy Kieleckiej. Jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu i Śp. Małgorzata Bisikiewicz, mieszkała przy ulicy Wadowickiej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00 Msza św w kościele i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski