VI  NIEDZIELA   WIELKANOCNA  

06.05.2018

 1. Dzisiaj:
 • Spotkanie Męskiego Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.
 • Spotkanie duszpasterstwa studentów i młodzieży pracującej po Mszy św. o godz. 18.00
 1. Spotkanie – próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

– grupa niedzielna we wtorek o godz. 16.30

– grupa sobotnia w środę o godz. 16.30

 1. Druga spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.:

– grupa sobotnia w piątek o godz. 16.15

– grupa niedzielna w sobotę o godz. 9.00

 1. Spowiedź dla rodziców dzieci I Komunijnych od poniedziałku do środy codziennie od 17.30 do 19.00.
 2. Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. w czwartek o godz. 19.00. Prosimy o pomoc rodziców dzieci.
 3. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii. W sobotę o godz. 13.00 i w niedzielę o godz. 12.30. W tym roku przystąpi do I Komunii św. 98 dzieci, prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 4. W tym tygodniu we wtorek uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Głównego patrona Polski. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 5. Od piątku codziennie w łączności z nabożeństwem majowym nowenna przed Zesłaniem Ducha św.
 6. Przyszła niedziela, trzecia miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 7. Nabożeństwo fatimskie w przyszłą niedzielę o godzinie 19.00.
 8. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwie i konkursie. Apel Jasnogórski codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele, w soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedziele przy figurze Matki Bożej przy zbiegu ulic Starołęckiej i Głuszyna.
 9. W sobotę, 16 czerwca organizujemy Parafialny Festyn. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy mogliby pomóc, wesprzeć inicjatywę festynu pomysłami, gadżetami na loterię, finansowo. Festyn jest naszym parafialnym świętem, dochód stanowi wsparcie wakacji dla dzieci naszej parafii. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym.
 10. Parafia organizuje wyjazdy dla młodzieży: Na czuwanie na Lednicy w sobotę 2 czerwca. Koszt autokar + pakiet uczestnika 25 zł. Zapisy w zakrystii. Dni Młodych w Gostyniu – Paradiso w ostatnim tygodniu czerwca. Informacje i zapisy u ks. wikariusza.
 11. Parafia organizuje 8-dniowy wyjazd Wakacje z Bogiem – dla dzieci naszej parafii do Obry koło Wolsztyna, od 30 czerwca do 7 lipca. Zapisy i informacje w zakrystii.
 12. Dzieci ze szkoły podstawowej, gimnazjum lub licealną serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w oazowych rekolekcjach letnich, które odbywają się ciekawych miejscach. Szczegółowe informacje w gablocie.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci, dwumiesięcznika Miłujcie się, Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.

ks.prob. Janusz Molewski