X NIEDZIELA ZWYKŁA

5.06.2021r.

 1. Dzisiaj uroczysta procesja eucharystyczna podczas Mszy św. o godzinie 11:00. Spotkanie dla osób wyjeżdżających do Medjugorie o godzinie 16.30 w domu parafialnym.
 1. W oktawie uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, do czwartku włącznie Msza św. o godzinie 18.00 w łączności z nieszporami i procesją eucharystyczną.
 1. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek. Msza św. o godzinie 18.00 w łączności z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Tego dnia przypada 100 lecie oddania Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Jest to dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP w sobotę. W tym miesiącu wyjątkowo nabożeństwo fatimskie odbędzie się w sobote, 12 czerwca wieczorem. O godzinien 17.15 różniec połączony z procesją fatimską. Msza św. o godzinie 18.00.
 1. W przyszła niedzielę, 13 czerwca przypada w naszej parafii uroczystość odpustowa ku czci Św. Antoniego Padewskiego. Suma odpustowa o godzinie 12.30. Przewodniczyć jej będzie ks. Marcin Budziński, wikariusz z Rydzyny. Po Mszy św. od godziny 14.30 do 17.00 zapraszamy na piknik parafialny. Zapraszamy wszystkich parafian, także rodziców z dziećmi do wspólnego świętowania. Jest przewidziane wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Osoby, które mogłyby wesprzeć świętowanie upieczeniem ciasta prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie w naszej archidiecezji.
 1. Katecheza przed chrztem w piątek o godzinie 19.15 w kościele.
 1. Dzieci, które w sobotę przyjęły I Komunię św. uczestniczą w białym tygodniu codziennie do piątku podczas Mszy św. o godz. 18:00.
 1. Dzieci mające przystąpić do I Komunii św. w sobotę 19 czerwca zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 16.30.
 1. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w czerwcu w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 1. Wykłady na temat: „Zagubieni w sieci” Andrzej Koca, politologa i socjoterapeuty. Dla młodzieży w czwartek o godzinie 19.30. Dla rodziców w piątek o godzinie 19.30. Wykłady odbywają się w domu parafialnym.
 1. Parafia organizuje 8 dniowy wyjazd w Pieniny dla dzieci i młodzieży szkoły podstawowej od 10 do 17 sierpnia. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Msza św. w intencji adorujących w najbliższy czwartek o godzinie 18.00.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 1. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Dorota Droszcz, mieszkała przy ulicy Starołęckiej. Jej pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu na Miłostowie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Ks. proboszcz Janusz Molewski