Święto Przemienienia Pańskiego

06.08.2017

 

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 2. W tym tygodniu w liturgii:
 • w poniedziałek wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego;
 • we wtorek wspomnienie św. Dominika, prezbitera;
 • w środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
 • w czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
 • w piątek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 1. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Msza św. o godzinie 18.00.
 2. W tym tygodniu nie jest organizowany franciszkański czwartek.
 3. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godzinie 18.45 w kościele.
 4. W przyszłą niedzielę:
 • Homilie wygłosi o. Andrzej Dzida, werbista pracujący w Sudanie Południowym. Po wszystkich Mszach św. będzie można wesprzeć jego misję ofiarami do puszek.
 • Ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na Wydział Teologiczny UAM, KUL i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
 • O godz. 19.00 – z okazji 13. Dnia miesiąca – nabożeństwo fatimskie w łączności z procesją z figurą Matki Bożej na zewnątrz kościoła.
 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę na Mazury we wrześniu tego roku proszone są o wpłatę I raty (150 zł.) – jest to potwierdzenie wyjazdu.
 2. Przypominamy o wakacyjnym porządku Mszy św. oraz czasie otwarcia biura parafialnego.
 3. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.
 4. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Regina Kudzin, mieszkała przy ulicy Masztowej, jej pogrzeb odbył się w Łodzi k. Stęszewa, śp. Lidia Rogalska-Konieczna, mieszkała przy ulicy Domeyki, jej pogrzeb odbył się w piątek na cmentarzu junikowskim; śp. Marzenna Kaiser, ostatnio mieszkała w Niemczech, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu; śp. Sabina Popiak, mieszkała przy ulicy Żeglarskiej, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski