II NIEDZIELA ADWENTU  

6.11.2020 r.

 1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz pomocy Kościołowi

 na Wschodzie.

 1. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP we wtorek, 8 grudnia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Ofiary składane tego dnia na tace są przeznaczone na biedne kościoły w Polsce. Godzina Łaski dla świata – adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy od 12:00 do 13:00.
 2. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 w kościele
 3. Mężczyzn chętnych do pomocy przy budowie żłóbka na zewnątrz kościoła zapraszamy w sobotę na godzinie 9.00.
 4. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o 6:30, w sobotę o godz. 7:00. Dzieci zachęcamy do konkursu adwentowego i składania serc, aby zaprosić do domu Matkę Bożą w symbolu figurki.
 5. Spowiedź adwentowa i Bożonarodzeniowa w naszym kościele we wszystkie piątki adwentu od godz. 19:00 do 22:00 i w soboty od godz. 16:00 do 18:00.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu we wtorek wyjątkowo będzie czynne do godziny 9.00.
 7. Caritas pod chórem rozprowadza po Mszach św. poświęcone opłatki, świece Caritas  i Tytki Miłosierdzia. Wypełnione tytki produktami długotrwałymi i środkami czystości można składać w kościele do niedzieli 20 grudnia. Tytki zostaną rozdysponowane wśród parafian w trudnej sytuacji.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w każdy piątek od godz. 6:00 do soboty godz. 22:00. (Także w nocy). Zachęcamy rodziny do włączenia się w Adorację Wieczystą Najświętszego Sakramentu, którą  rozpoczniemy od 25 grudnia w kaplicy. Formularze zgłoszeniowe na folderach w kościele lub zakrystii.
 9. W związku z obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele jednorazowo może przebywać 60 osób. Dbajmy o swoje zdrowie, zasłaniając usta i nos, dezynfekujmy ręcę wchodząc do kościoła i zachowując bezpieczną odległość między sobą.
 10. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
 11. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Leszek Sarnowski, mieszkał przy ulicy Starołęckiej, jego pogrzeb odbył się  we wtorek na naszym cmentarzu.

śp. Bartosz Michniewski, mieszkał przy ulicy Masztowej, jego pogrzeb odbędzie się  we wtorek na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Ks. proboszcz Janusz Molewski