V NIEDZIELA

WIELKIEGO  POSTU

07.04.2019

 

 1. Gorzkie Żale dzisiaj o godz. 17.15.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00 w kaplicy.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w czwartek o godz. 18.30 w kaplicy.
 4. Spotkanie biblijne w czwartek po wieczornej Mszy św. Prowadzi ks. proboszcz.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.30, 17.30 i 19.00.
 6. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę w kaplicy. Zachęcamy do wpisania się na listę. Adorację tradycyjnie podejmujemy w intencji o łaskę dobrej spowiedzi dla wszystkich parafian. Od godz. 21.00 do 23.00 możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 7. Spowiedź wielkanocna z udziałem zaproszonych księży spoza parafii w sobotę od 8.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.30. (przerwa od 15.30 do 16.00).
 8. Spowiedź dla dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii św. w sobotę o godz. 10.00.
 9. W przyszłą niedzielę – Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami św. możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci będzie wyjątkowo o godz. 10.45 (15 min. wcześniej). Po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). Zachęcamy dzieci i młodzież do przebrania się w stroje apostołów. Na zakończenie Marszu konkurs najdłuższych palm i namaszczenie olejem nardowym.
 10. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.30 zapraszamy na parafialne Verba Sacra „Siedem ostatnich słów Chrystusa”. Recytacja tekstu aktor Aleksander Machalica. Muzyka duet skrzypcowy Arkadiusz Goliński i Jan Romanowski.
 11. Spotkanie ministrantów seniorów, klasa VIII i starsi, w niedzielę o godzinie 19.00 na probostwie. Zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek służyli i chcieliby się włączyć w Triduum paschalne.
 12. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej.
 13. CARITAS przy wyjściu z kościoła rozprowadza świece- paschaliki na stół wielkanocny (koszt 7 zł) oraz woreczek ryżu za dobrowolną ofiarę. Zachęcamy także do nabywania wartościowych książek na prezenty wielkanocne.
 14. Parafia organizuje autokarowy wyjazd na nocne czuwanie na Jasną Górę w poniedziałek 6 maja. Powrót we wtorek o godzinie 9.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w zakrystii. Koszt 70 zł.
 15. Z okazji Świąt wielkanocnych zachęcamy do włączenia się w pomoc żywnościową i artykuły czystości dla osób w trudnej sytuacji w naszej parafii. Paczki można składać do niedzieli palmowej w zakrystii lub biurze parafialnym.
 16. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 17. Odeszły do wieczności nasze parafianki: Śp. Arleta Cieczka, mieszkała przy ul. Oświęcimskiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Śp. Ligia Gibasiewicz, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu na Junikowie.

 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski