IV Niedziela Wielkanocna

7.05.2017

 

 1. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godzinie 16.30 w domu parafialnym.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci zapisanych na parafialne wakacje w Dębkach nad morzem w lipcu tego roku, we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas III gimnazjum, która 22 maja ma przyjąć sakrament bierzmowania, w najbliższą środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 4. Spotkanie wspólnoty Św. Antoniego w środę po wieczornej Mszy św. w domu parafialnym.
 5. Ostatnia próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Grupa sobotnia w środę o godzinie 16.15, grupa niedzielna w czwartek o godzinie 16.15.
 6. Spowiedź dla dzieci I Komunijnych. Grupa sobotnia w piątek o godzinie 16.00. Grupa niedzielna w sobotę o godzinie 9.00.
 7. Sprzątanie kościoła przed I Komunią św. w czwartek o godzinie 18.30. Prosimy o pomoc rodziców dzieci I Komunijnych.
 8. Spotkania młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania:
 • Klasy II: chłopacy w poniedziałek o godz. 19.00, dziewczęta w czwartek o godz. 19.00,
 • Klasy III w piątek po wieczornej Mszy św.
 1. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godzinie 19.30 w domu parafialnym.
 2. Spotkanie dla osób mogących i chcących zaangażować się w organizację Festynu Parafialnego (w niedzielę 11 czerwca) zapraszamy na spotkanie w piątek po apelu Jasnogórskim ( około godziny 21.15). Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich, którzy mogliby wesprzeć tę inicjatywę pomysłami, prezentacjami, zorganizowaniem atrakcji dla rodzin i dzieci, konkursami, gadżetami, które mogłaby stanowić nagrody, wesprzeć finansowo. Kontakt z duszpasterzami lub w biurze parafialnym.
 3. W sobotę, 13 maja przypada 100 rocznica objawień fatimskich. Uroczysta Msza św. z różańcem i procesją z figurką Matki Bożej o godzinie 18.00. W zakrystii do nabycia szklane lampiony z wizerunkiem MB fatimskiej. Koszt 9zł. Nabywając stajemy się współfundatorami nowej drewnianej figury Matki Bożej przywiezionej przez pielgrzymów naszej parafii z Fatimy.
 4. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii: w sobotę, 13 maja o godzinie 13.30 i niedzielę, 14 maja o godzinie 12.30. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodzin.
 5. Dzieci klas IV, obchodzące rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. rocznicową w niedzielę, 21 maja o godzinie 11.00.
 6. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30. Apel Jasnogórski w maju codziennie o godzinie 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele przy figurze św. Antoniego, w soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, a w niedziele przy figurze Matki Bożej przy skrzyżowaniu ulic Starołęckiej i Głuszyny.
 7. Osoby, które zapisały się na 5 dniową autokarową pielgrzymkę do Zakopanego w dniach od 5 do 9 czerwca, proszone są o wpłatę I raty, 200zł. do końca tygodnia w zakrystii.
 8. Dziękujemy rodzinom, które złożyły tegoroczną Daninę Diecezjalną. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny od każdego mieszkańca. Można jeszcze składać koperty do skarbony przy bocznej ścianie ołtarza.
 9. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Miłujcie się.
 10. Odszedł do wieczności nasz parafianin: Śp. Edward Chomin, mieszkał przy ulicy Puławskiej. Jego pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

 

ks.prob. Janusz Molewski