II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8.03.2020

 

 1. Dzisiaj:
 • Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na dzieło pomocy „Ad Gentes”.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17:15.
 1. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. (klasy III szkoły podstawowej) w środę o godz. 19:00 w kościele.
 3. Krąg biblijny w czwartek o godz. 18:30. Prowadzi ks. proboszcz.
 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7:30, 17:30 (z udziałem dzieci) i o godz.19:00 (z udziałem młodzieży).
 5. Spotkanie Oazy Nowej Drogi w piątek o godz. 19:00 rozpoczęcie drogą krzyżową, następnie od godz. 20:00 spotkanie formacyjne. Zapraszamy chętną młodzież .
 6. Msza św. dla dzieci przygotowujących się do wczesnej Komunii św. w sobotę o godz. 16:00 w kaplicy.
 7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne (renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego)
 8. W piątek, 13 marca przypada 7 rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy go w tym dniu szczególna modlitwą.
 9. Z inicjatywy rodziców i duszpasterstwa mężczyzn z piątku na sobotę odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Mikołaja, ucznia drugiej klasy szkoły podstawowej nr 59, ciężko chorego na nowotwór,. Bliższe informacje znajdują się na stronie: „ jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, pomóż Mikołajowi”
 10. Na stoliku pod chórem i przy bocznym wyjściu są wyłożone koperty na daninę diecezjalną. Wypisane koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom i osobom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego mieszkańca. Dziękujemy za ofiary na inwestycje parafialne składane przy tej okazji.
 11. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika Katolickiego, dwumiesięcznika Miłujcie się i Misyjnych Dróg.

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski