XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

08.08.2021r.

 1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM

i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.

 1. We wtorek 10 sierpnia, grupa dzieci naszej parafii wraz z opiekunami, wyjeżdża na wczasorekolekcje do Lipnicy Wielkiej. Zbiórka na parkingu przy kościele o godz. 7:00.
 1. Rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa w dniach od 19 do 24 sierpnia prosimy o podejście do zakrystii.
 1. Franciszkański czwartek, wyjazd autokarem dzieci za miasto. Zbiórka o godz. 9:00, powrót o 15:30. Dzieci  otrzymają  posiłek.  Koszt 5 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. W piątek 13 dzień miesiąca, Msza św. wieczorna o godz. 20:00. Po Mszy św. nabożeństwo fatimskie, Różaniec i procesja wokół kościoła.
 1. Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz. 18:45 z księdzem. Z katechistą dla rodziców w sobotę o godz. 10:00.
 1. W przyszłą niedzielę, 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na wszystkich Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed każdą Mszą św. możliwość nabycia ziół i kwiatów za dobrowolną ofiarę na CARITAS.

 

 1. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne, ułożenie kostki wokół kościoła i remont domu parafialnego.
 1. Organizujemy autokarowy wyjazd w ramach spotkań dla emerytów i rencistów do Owińsk (Kościół MB Fatimskiej), Sanktuarium Maryjnego w Dąbrówce Kościelnej i domu rekolekcyjnego Ruchu Czystych Serc w Bolechowie w środę, 25 sierpnia. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii.
 1. Duszpasterstwo Ministrantów organizuje spływ kajakowy wzdłuż warty, Śrem – Rogalinek – Czerwonak, w dniach 28-29 sierpnia. Chętnych ministrantów z ojcami, prosimy
  o kontakt w zakrystii.

 

 1. Koordynatorzy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września (9 dniowa od soboty do niedzieli). Koszt 650 zł i 220 Euro. Zapisy w zakrystii.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Odeszła do wieczności nasi parafianie:

– śp. Władysław Cyrulewski, mieszkał przy ul. Działoszyckiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu,

– śp. Jan Kalinowski, mieszkał przy ul. Andrychowskiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,

– śp. Zdzisława Maszewska, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12:00 msza św. i pogrzeb na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. proboszcz Janusz Molewski