XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

8.10.2017

 1. Dzisiaj:
 • naszej parafii w ramach dyżuru w diecezjalnego całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie będzie trwało również między mszami św. przedpołudniowymi.
 • Podczas Mszy św. o godzinie 9.30 poświęcenie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Obraz ufundowały Matki Różańcowe. Po tej Mszy św. spotkania grup chłopięcych z wszystkich trzech roczników przygotowujących się do bierzmowania.
 • Podczas Mszy św. o godzinie 11.00 poświęcenie różańca dzieciom klas trzecich, przygotowującym się do I Komunii św. Różańce do nabycia w zakrystii.
 • Z okazji początku roku akademickiego zapraszamy studentów i młodzież pracującą na Msze św. o godzinie 18.00. Po Mszy św. chętnych na herbatę do domu parafialnego.
 • Po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomoc w nauce młodzieży z ubogich rodzin.
 • Po wszystkich mszach św. zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy, która ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać może każdy, kto ukończył 18 rok życie. Potrzebny jest pesel. Zbiórka podpisów pod chórem na stoliku.
 1. Spotkanie zelatorów Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 17.00 w domu katechetycznym.
 2. Spotkanie Caritas Parafialny we wtorek o godz. 19.00.
 3. „Brykanie na dywanie” – I organizacyjne spotkanie dla rodziców i dzieci do 3 roku życia w środę o godz. 9.30 w domu katechetycznym.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w środę o godz. 19.00 w kościele. Wyjazd dzieci klas III na Lednicę w sobotę 21 października.
 5. Msza Św. i nabożeństwo Fatimskie z procesją w piątek 13 października o godz. 18.00. Jest to 100 rocznica ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie.
 6. W sobotę wyjazd rowerowy dla ministrantów do ASD w Poznaniu na salę gimnastyczną  o godz. 10.30.
 7. W sobotę spotkania Scholii dziecięca o godz. 10.00, Oaza Nowej Drogi o godz. 9.00 oraz Oaza Dzieci Bożych o godz. 11.00.
 8. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca – ofiary zbierane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafii: odnowa polichromii kościoła, prace związane z tworzeniem kaplicy przy prezbiterium – ogrzewanej w okresie zimowym.
 9. Wyrażamy podziękowanie parafianom i osobom, które bezinteresownie odnowiły wejście główne i boczne do kościoła i wszystkim ofiarodawcom wspierającym inwestycje parafii.
 10. Nabożeństwa różańcowe – codziennie od poniedziałku do piątku dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych o godzinie 18.30. W soboty i niedziele o godzinie 17.30.
 11. Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 26 kwietnia do 3 maja (8 – dniowa). Bliższe informacje w gablocie i zakrystii. Zapisy w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer dwumiesięcznika Miłujcie się.
 13. Odeszła do wieczności śp. Stanisława Wesołowska, mieszkała przy ulicy św. Antoniego. Jej pogrzeb odbył się w  czwartek  na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

                                                                                                                      ks. prob. Janusz Molewski