II NIEDZIELA  ADWENTU

08.12.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. na Mszy św. o godzinie 11:00.
 • Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • Spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej na probostwie o godzinie 19:00
 1. Spotkanie dla rodziców ministrantów wyjeżdżających we ferie do Zakopanego w poniedziałek o godz. 18:30.
 2. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania we wtorek po wieczornej Mszy św. w kościele.
 3. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18:30. Prowadzi ks. proboszcz.
 4. Mamy z małymi dziećmi zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, rozważanie Słowa Bożego i uwielbienie śpiewem w piątek o godzinie 12.00 w kaplicy adoracji.
 5. Mężczyzn chętnych pomóc w budowie żłóbka na zewnątrz kościoła zapraszamy w sobotę o godzinie 9.00.
 6. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca ofiary składane na tace są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, domu parafialnego i inwestycje parafialne (renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego).
 7. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6:30, poprzedzone Godzinkami do NMP. Po roratach dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie. Roraty dla dorosłych w sobotę o godz. 7:00.
 8. Spotkanie wigilijne dla starszych parafian w środę, 18 grudnia o godz. 15:30 w sali bankietowej Victoria. Prośba o zapisy w zakrystii do dzisiaj.
 9. Osoby, które pragną wspomóc parafian w trudnej sytuacji materialnej prosimy o zabranie Tytek charytatywnych i złożenie ich w zakrystii do niedzieli 15 grudnia.
 10. Uczestników i animatorów Oazy Nowej Drogi. Oazy Nowego Życia, Scholi młodzieżowej, starszych ministrantów, animatorów grup przygotowujących się do bierzmowania, duszpasterstwo młodzieży i studentów zapraszamy na spotkanie opłatkowe w piątek 20 grudnia o godz. 19:00.
 11. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, kalendarze do nabycia w przedsionku kościoła. Nabywając opłatki za dobrowolną ofiarę wspieramy działalność CARITAS parafialnej opiekującej się parafianami w trudnej sytuacji.
 12. Osoby zainteresowane udziałem w koncercie „Betlejem w Polsce” w Arenie Poznańskiej 29 grudnia mogą nabywać bilety w zakrystii.
 13. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 14. Szkoła podstawowa nr 63 zaprasza seniorów naszej parafii i absolwentów z 1989 i 1990 r. na jubileusz 30 lecia nadania sztandaru we wtorek, 10 grudnia o godz. 16:00.
 15. Odeszła do wieczności nasza parafianka, śp. Teodozja Krawczyk, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu..

             Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski