Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

9.04.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Niedziela Męki Pańskiej, podczas wszystkich Mszy św. święcenie palm na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszami możliwość nabycia palm za dobrowolną ofiarę. Msza św. z udziałem dzieci wyjątkowo o godzinie 10.45 (15 min. wcześniej), po Mszy św. Marsz dla Jezusa, uroczyste przejście z palmami i radosnym śpiewem ulicami naszej parafii (trasa jak w Boże Ciało). A oto fotogaleria.
 • Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godzinie 17.15.
 • Spotkanie wspólnoty młodzieżowej po Mszy św. wieczornej.
 1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. codziennie do środy włącznie rano i wieczorem. Pół godziny przed Mszą św. poranną i godzinę przed wieczorną (od 17.00 do 18.00) możliwość skorzystania ze spowiedzi św.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest czynne w poniedziałek od 16.00 do 17.00, wtorek i środę od 8.00 do 9.00.
 3. Sprzątanie kościoła przed świętami w środę po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do pomocy. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do skarbony z napisem Danina Diecezjalna.
 4. Zbiórka dla ministrantów od 6 klasy szkoły podstawowej wzwyż w środę po Mszy św. wieczornej. Dla wszystkich ministrantów w piątek o godzinie 9.00.
 5. Triduum Paschalne:
 • WIELKI CZWARTEKMsza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Jest to dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do 21.00. W czwartek nie ma Mszy św. porannej.
 • WIELKI PIĄTEK – dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w ciemnicy. Prosimy o straż tego dnia członków Żywego Różańca. O godz. 8.00 ostatnie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, prosimy o przyniesienie krzyży, które wiszą w naszych domach. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa, Koronka do Miłosierdzia Bożego, początek nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Po Liturgii adoracja Krzyża i Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. O godz. 21.00 zapraszamy na adorację młodzież, o godz. 22.00 małżeństwa.
 • WIELKA SOBOTA – Od godz. 7.00 adoracja Pana Jezusa w Grobie Pańskim. O godz. 8.00 modlitwa brewiarzowa – Jutrznia. Adoracja dla dzieci naszej parafii o godz. 10.00 do 10.30. Po adoracji krótkie spotkanie dla scholii i Oazy Dzieci Bożych. Święcenie potraw na Stół Wielkanocy: od godz. 12.00 kolejno przy ulicach: Skoczowskiej, Staszowskiej (przy domostwie pp. Stróżniak), Starołęckiej oraz na osiedlu Strzeleckiego, obok sklepu. Od godz. 13.00 święcenie przy ulicy Sandomierskiej i następnie Garaszewo (przy domostwie pp. Jankowiak). Święcenie potraw w kościele o godz. 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Część produktów przyniesionych do święconki będzie można składać do kosza dla uboższych rodzin. Caritas jeszcze tego dnia rozdysponuje tę żywność. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 20.30. Składa się na nią: Liturgia Światła, Liturgia Słowa, Liturgia Chrzcielna, uroczysta Msza św. i procesja rezurekcyjna.
 • I ŚWIĘTO WIELKANOCNE – Msza św. poranna o godzinie 7.00 poprzedzona procesją eucharystyczną z figurką zmartwychwstałego Chrystusa wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godzinie 9.30, 11.00 i 12.30. Nie ma Mszy św. o godzinie 18.00.
 • II Święto Wielkanocne Msze św. wg porządku niedzielnego.
 1. Młodzież gimnazjalną zapraszamy do udziału i zaangażowania w Triduum Paschalne. Klasy II spotkania będą miały po świętach a klasy II po egzaminach.
 2. Na stoliku pod chórem i przy bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które ten obowiązek co roku spełniają. Parafia jest zobowiązana do odprowadzenia daniny za każdego parafianina.
 3. Caritas Parafialna na stoliku pod chórem rozprowadza paschaliki na Wielkanoc, książki religijne – wartościowe prezenty na święta. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc parafianom w potrzebie. Można także za dobrowolną ofiarą włączyć się w akcję „Woreczek ryżu” – jako parafia adoptowaliśmy syryjską rodzinę, którą wesprzemy przez pół roku comiesięczna wpłatą 510 zł. Można także na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego.
 4. Nocne czuwanie naszej parafii na Jasnej Górze z 20 na 21 kwietnia, tj z czwartku na piątek. Wyjazd w czwartek rano, przez Gołuchów i Kalisz, pobyt w sanktuarium Św. Józefa, nocne czuwanie na Jasnej Górze od apelu do 3.45 i powrót w piątek rano około godziny 9.00. Koszt 65 zł. zapisy w zakrystii.
 5. Na prośbę Ojców Kapucynów, prowincji krakowskiej podajemy do publicznej wiadomości, że syn naszej parafii, Bartosz Tkaczyk, profes wieczysty i diakon zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, zamierza przyjąć święcenia prezbiteratu, które zostały zaplanowane na dzień 20 maja 2017 r. w kościele kapucynów w Krakowie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych do święceń kandydata jest zobowiązany w sumieniu do powiadomienia miejscowego proboszcza lub ministra prowincjonalnego zakonu braci kapucynów, Prosimy o usilną modlitwę w intencji brata diakona Bartosza.
 6. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Niedziela, Gość Niedzielny. Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci., Miłujcie się.
 7. Odeszła do wieczności nasza parafianka: Śp. Bożena Napierała, mieszkała przy ulicy Opatowskiej, jej pogrzeb odbył się na naszym cmentarzu w sobotę. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

ks.prob. Janusz Molewski