NIEDZIELA  ZESŁANIA

DUCHA ŚW.

09.06.2019

 

 1. Dzisiaj:
 • Koniec Okresu Wielkanocnego. Przypominamy o obowiązku spowiedzi wielkanocnej.
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek  na WT UAM, KUL  i szkolnictwo katolickie
 1. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt. Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 2. Spotkanie Caritas Parafialnej we wtorek po wieczornej Mszy św.
 3. Próba sypania kwiatów dla dzieci przed odpustem i Bożym Ciałem w środę o godzinie 17.15.
 4. W czwartek, 13 czerwca w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową św. Antoniego Padewskiego. Msza św. odpustowa o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie i wygłosi Słowo Boże Ks. Marcin Węcławski, proboszcz parafii M.B. Królowej z Poznania. Po Mszy św. uroczysta procesja wokół kościoła. Prosimy mężczyzn do baldachimu, poczty sztandarowe, ministrantów, dzieci sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne. Zapraszamy Żywy Różaniec ze świecami. Po Mszy św. będzie rozprowadzany chlebek św. Antoniego.
 5. Różaniec fatimski w czwartek o godz. 18.00 (przed Mszą św. odpustową). Procesja z figurką Matki Bożej w łączności z procesją odpustową. Prosimy młodzież o pomoc w niesieniu figury Matki Bożej.
 6. W sobotę, 15 czerwca Festyn Parafialny. Początek o godz. 16.00. O 19.00 Koncert Arki Noego. Wśród atrakcji: konkursy dla dzieci i rodzin, gabinety lekarskie, Straż Pożarna, ułani, strzelnice, pokazy i występy. Dobre jedzenie. Zapraszamy wszystkich parafian. Zwracamy się z tradycyjną prośbą o ciasto na festyn. Prosimy dzisiaj o zgłoszenie w zakrystii.

Msza św. wieczorna w sobotę o godz. 15.00. (przed festynem).

 1. W przyszłą niedzielę:

– III niedziela miesiąca. Ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na

  inwestycje parafialne – renowacje polichromii w kościele.

– Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Z naszej parafii wyruszy grupa

   rowerowa o godz. 10.30.  Grupa motocyklowa 0 11.00. Zbiórka przy kościele.

O godz. 12.00 w sanktuarium uroczysta  Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa.

 1. Nabożeństwo czerwcowe do NSPJ codziennie w łączności ze Mszą św. wieczorną.
 2. Rodziców dzieci, które zostały zapisane na parafialny wyjazd w Pieniny w sierpniu prosimy o zwrot kart uczestnictwa do środy u ks. proboszcza.
 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży naszej parafii w tym roku będzie wyjątkowo już w poniedziałek o godz. 17.00. (Zakończenie roku w szkołach jest w środę, przed Bożym Ciałem).
 4. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 5. Odeszła do wieczności nasza parafianka śp. Zofia Kamińska, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się w środę na cmentarzu na Miłostowie.

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

Ks.proboszcz Janusz Molewski