XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

09.09.2018

 1. Dzisiaj:
  • w kościele rozpoczyna się Tydzień Wychowania – dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
  • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie. Z części tych ofiar dofinansujemy wyposażenie sali do lekcji religii w szkole nr 63.
 2. Spotkanie parafialnej CARITAS we wtorek po wieczornej Mszy św.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III rozpoczynających przygotowanie do I komunii św. w środę po wieczornej Mszy św. (tj. o godz. 19.00) w kościele.
 4. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Różaniec i procesja po Mszy św.
 5. Spotkanie chóru parafialnego, pierwsze powakacyjne, w czwartek o godzinie 20.00 w domu parafialnym.
 6. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w piątek, 14 września. Msze św. w naszym kościele o godzinie 7.00, 9.00 i 18.00.
 7. Spotkanie PRD w piątek o godz.19.00 w domu parafialnym.
 8. I powakacyjne spotkanie dla wszystkich ministrantów w sobotę o godz. 10.00. Spotkanie dla chłopców chcących zostać ministrantami w sobotę o godz. 11.00.
 9. W przyszłą niedzielę:
 • Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
 • III niedziela miesiąca, ofiary na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne -renowacje polichromii. W ostatnim tygodniu odnowiono konfesjonał za sumę 7500 zł. Drugi jest w renowacji. W tym tygodniu będzie wykładana płytami marmurowymi zakrystia.
 1. Przypominamy, że w biurze parafialnym są przyjmowane intencje Mszy św. na I połowę przyszłego roku.
 2. Pierwsza powakacyjna próba scholii dziecięcej i Oazy Dzieci Bożych w sobotę 22 września.
 3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego oraz dwumiesięcznika Miłujcie się.

Ks.prob. Janusz Molewski

Informacja Kurii Archidiecezjalnej

Zebranie Plenarne Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE),  odbędzie się w Poznaniu w dniach od 13 do 16 września br., pod hasłem „Solidarny duch Europy”.

CCEE (łac. Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae) to rada zrzeszająca narodowe konferencje episkopatów krajów europejskich. W jej skład wchodzi trzydziestu trzech przewodniczących episkopatów krajów europejskich ‒ od Portugalii po Białoruś, od Anglii po Maltę, Wszyscy razem reprezentują czterdzieści pięć krajów na kontynencie europejskim, czyli więcej niż liczy sobie Unia Europejska. Do tej grupy dochodzą biskupi z Turcji, z Cypru oraz patriarcha Jerozolimy. Można powiedzieć, że w dniach od 13 do 16 września Poznań stanie się stolicą chrześcijańskiej Europy. Aby podkreślić wagę wydarzenia, do Poznania przybędzie także w tych dniach Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

 

Drodzy Archidiecezjanie!

 

Zapraszamy z całego serca do uczestnictwa w liturgicznych celebracjach:

 • Mszę św. inaugurującą obrady odprawimy w bazylice kolegiackiej ‒
  w poznańskiej farze (ul. Gołębia 1) w czwartek, dnia 13 września o godz. 18.30. Na liturgię zapraszamy w szczególności wszystkich wolontariuszy, wśród nich lekarzy, pielęgniarki, osoby pomagające w hospicjach i ogrzewalniach, osoby zaangażowane
  w działalność parafialnych i szkolnych kół Caritas, wolontariat misyjny;
 • wszystkie osoby życia konsekrowanego zgromadzą się na uroczystych nieszporach w katedrze na Ostrowie Tumskim w piątek, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego – dnia 14 września – o godz. 17.45;
 • Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, katecheci i katechiści spotkają się
  w katedrze w sobotę – dnia 15 września – o godz. 19.00;
 • natomiast wszystkich Drogich Diecezjan i Gości zapraszamy do katedry poznańskiej na Mszę św. kończącą obrady Rady Konferencji Episkopatów Europy –
  w niedzielę, dnia 16 września, o godz. 10.00. Będzie to okazja do uzyskania jubileuszowego odpustu i świątecznego spotkania w duchu solidarności chrześcijańskiej Europy.

 

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki z biskupami pomocniczymi