Ogłoszenia Parafialne

II NIEDZIELA ADWENTU    9.12.2018

 1. Dzisiaj:
 • rozpoczynamy parafialne adwentowe rekolekcje. Nauki na wszystkich Mszach św. Msza św. wieczorna z nauką dla młodzieży. Po Mszy św. zapraszamy na modlitwę wielbienia.

Rekolekcje trwają do środy, Nauki rekolekcyjne codziennie o godz. 18.30.   (Po Mszy św. wieczornej). Temat rekolekcji: ” Z Maryją do Betlejem”. Prowadzi wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

 • Dzień modlitw za Kościół na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie i na Syrię – pomoc, którą świadczymy jako parafia każdego miesiąca jednej rodzinie w wysokości 510 zł.
 • Dzień Wspólnoty END w naszym kościele. Msza św. o godz. 15.00. Po Mszy św. dalsza celebracja w Domu Katechetycznym.
 1. Spotkanie diakonii osób, które pragną się zaangażować w przygotowanie nawiedzenia Matki Bożej w naszej parafii w przyszłym roku w maju, w czwartek o godz. 20.00.
 2. Mężczyzn prosimy o pomoc w zbudowaniu żłóbka na zewnątrz kościoła w sobotę o godzinie 9.00.
 3. Małżeństwa przeżywające w tym roku jubileusz 50, 55, 60 i 65 lecia sakramentu małżeństwa zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. dziękczynną o godzinie 15.00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.
 4. Roraty codziennie, z udziałem dzieci    i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30.
  Z udziałem dorosłych w sobotę o godzinie 7.00. Po roratach zapraszamy na śniadanie.
 5. Przypominamy, że w każdy piątek w kaplicy przy prezbiterium (wejście od zewnątrz) odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencją tej adoracji jest odnowa duchowa parafii i przygotowanie Nawiedzenia MB. Osoby, które mogłyby się podjąć adoracji o określonej godzinie w każdy piątek prosimy o kontakt w zakrystii.
 6. Prosimy o udostępnianie zdjęć i wspomnień z I Nawiedzenia obrazu MB Częstochowskiej, które miało miejsce w naszej parafii w 1977 r. Pragniemy zrobić wystawę, która pokaże tamte historyczne chwile.
 7. Spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji w czerwcu przyszłego roku w czwartek o godz. 19.00 w domu parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. proboszcza.
 8. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne, kalendarze, kropielnice ceramiczne (forma cegiełki na odnowę polichromii) do nabycia w przedsionku kościoła. Zachęcamy do odbioru tytki charytatywnej – forma pomocy świątecznej parafianom w trudnej sytuacji. Tytki oddajemy najpóźniej w niedzielę 16 grudnia.
 9. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. Odeszli do wieczności nasi parafianie śp. Sabina Łuczak, mieszkała przy ulicy Andrychowskiej. Jej pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Śp. Stanisława Dobicka, mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej. Jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Śp. Maciej Plewiński, mieszkał przy ulicy Żorskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek na Górczynie. Wieczny odpoczynek …

ks.proboszcz Janusz Molewski