V NIEDZIELA  WIELKANOCNA   

                          10.05.2020 r                                                   

 1. W środę przypada 103 rocznica objawień Msza św. wieczorna o godzinie 20.00, po Mszy św. nabożeństwo fatimskie, różaniec i procesja wokół kościoła.
 2. W czwartek święto św. Macieja Apostoła.
 3. Czwartek, 14 maja z inicjatywy Ojca świętego Franciszka jest zaproszeniem do modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Zachęcamy wszystkich do podjęcia tej inicjatywy.
 4. W sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 5. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12:30 poświęcimy figurę św. Jana Pawła II, „Promienowanie Ojcostwa” – pragniemy tym gestem wyrazić wdzięczność jako wspólnota parafialna za pontyfikat tego wielkiego Polaka, Msza św. i poświęcenie będą transmitowane.
 6. Przyszła, trzecia niedziela miesiąca, ofiary są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy składają ofiary w kościele lub przez konto bankowe parafii.
 7. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17:30. Codziennie o 20:15 śpiew litanii loretańskiej i różaniec w intencji ustania pandemii.
 8. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek do 21.00 w kaplicy.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli daninę diecezjalną. Można ją nadal składać indywidualnie w kościele lub przez konto bankowe parafii.
 10. Osoby , które zapisały się na parafialną autokarową pielgrzymkę w Bieszczady w maju i dokonały wpłaty, proszone są o odbiór pieniędzy u ks. proboszcza. Wyjazd się nie odbędzie.
 11. W kościele pod chórem można nabywać prasę katolicką: Przewodnik Katolicki Gościa Niedzielnego, nowy nr Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Mały Przewodnik dla dzieci. Zachęcamy także do zakupu e-wydania tygodników katolickich.
 12. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Zdzisław Samol, mieszkał przy ul. Andrychowskiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu,

– śp. Piotr Głowicki, mieszkał przy ulicy św. Antoniego, jego pogrzeb odbył się w czwartek na cmentarzu w Niepruszewie,

– śp. Piotr Ochotny, mieszkał przy ulicy Domeyki, jego pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie.

 Ks. proboszcz Janusz Molewski

I KOMUNIA ŚWIĘTA

 

Ze względu na pandemię musimy odwołać uroczystość I Komunii św. w terminie majowym. Terminy I Komunii św. w grupach zostaną ustalone  wraz z rodzicami po powrocie dzieci do szkół. Prosimy rodziców o odbiór u ks. proboszcza materiałów formacyjnych do katechezy domowej przygotowującej dzieci do I Komunii św.

Rodziców zainteresowanych indywidualnym przyjęciem przez dziecko I Komunii św. zapraszamy na spotkanie w środę o godzinie 19.00 w kościele.

           

BIERZMOWANIE

 

Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, klasy VIII szkoły podstawowej, proszona jest o kontakt z ks. wikariuszem.

 

SPRAWY ZWIĄZANE Z EPIDEMIĄ

 

 1. Zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej online o godzinie 20.30 w intencji oddalenia epidemii.
 2. Przypominamy o możliwości uczestnictwa w codziennej oraz niedzielnej Eucharystii oraz nabożeństwach przez transmisje online na stronie parafialnej.
 3. Na chwile obecną w naszym kościele obowiązuje limit 60 osób mogących uczestniczyć w Mszach św. i nabożeństwach. Miejsca w kościele oznaczone. Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek.
 4. Codzienna spowiedź w kościele w godzinach od 6.30 do 7.00 lub od 17.00 do 18.00. w niedzielę przed Mszami św.
 5. Osoby chore, które chciałby skorzystać ze sakramentów świętych prosimy o telefoniczne lub mailowe zgłoszenie. Tel. do parafii: 61 879 31 84.
 6. Sprawy biurowe, o ile się da prosimy załatwiać telefonicznie. Tel. 61 879 31 84.
 7. Gdyby ktoś ze starszych lub chorych parafian potrzebował pomocy w zakupach lub innych ważnych kwestiach ( np. miałby w ogóle problem ze zorganizowaniem żywności) prosimy o kontakt z parafią , nr. Tel. 61 879 31 84.

 

POMOC DLA SIÓSTR ELŻBIETANEK PROWADZĄCYCH W NASZYM MIEŚCIE JADŁODAJNIĘ DLA BEZDOMNYCH

 

Jadłodajnia Sióstr Elżbietanek pracuje nieprzerwanie. Codziennie szykowanych i wydawanych jest osobom potrzebującym kilkaset posiłków. Aby to dzieło trwało nadal, zwracamy się z prośbą o wsparcie jadłodajni u Sióstr Elżbietanek przy ul. Łąkowej w Poznaniu. 

Potrzebne są:

 1. Produkty żywnościowe do szykowania kanapek (z maksymalnie długim terminem przydatności do spożycia):

– masło / margaryna / smalec kanapkowy

– wędliny (hermetycznie zapakowane)

– konserwy mięsne oraz pasztety

– cebula

– jabłka i inne owoce

– słodycze (najlepiej pakowane w pojedyncze opakowania np. grześki, princessy itp.)

– ser żółty

– jogurty

 1. Środki dezynfekujące i opatrunkowe:

– jodyna

– opatrunki

– bandaże

 1. Odzież męska, głównie bielizna osobista i skarpetki (siostry bardzo proszą, aby była ona wyprana i gotowa do użycia).

 

Produkty można składać w zakrystii lub przy bocznej ścianie ołtarzowej. Pomoc jest dostarczana siostrom w czwartki każdego tygodnia. Najlepiej do środy wieczora dostarczyć do kościoła.