X NIEDZIELA ZWYKŁA

 10.06.2018

 

 1. W środę odpust św. Antoniego Padewskiego – święto naszej wspólnoty. Uroczysta Msza św. o godz. 18.30. Przewodniczyć jej będzie ks. kan. Ireneusz Szwarc proboszcz parafii archikatedralnej w Poznaniu. Prosimy o uczestnictwo w procesji odpustowej ministrantów, dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci I Komunijne, szafarzy, panów do baldachimu i poczty sztandarowe. Po Mszy św. i procesji zapraszamy na kawę i ciasto przed kościołem.
 2. Dzisiaj po Mszach św. Caritas parafialny rozprowadza chlebki św. Antoniego. Dobrowolna ofiara jest przeznaczona na pomoc, którą świadczymy każdego miesiąca rodzinie syryjskiej. Chlebki będą też rozprowadzane w dniu odpustu.
 3. W środę, 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo fatimskie, różaniec o godz. 18.00. Procesja z figurką Matki Bożej po Mszy św. odpustowej.
 4. Spotkanie biblijne w czwartek po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym.
 5. Budowanie sceny na festyn parafialny w piątek o godzinie 18.00. Prosimy o pomoc mężczyzn.
 6. Festyn parafialny w sobotę od godz. 15.00 do 19.30. Wśród bardzo wielu atrakcji godzinny koncert zespołu „Siewcy Lednicy”, loteria fantowa, konkursy dla dzieci i rodzin, bamberki, ułani, gabinety lekarskie, straż pożarna, strzelnice, pokazy i występy. Dobre jedzenie. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Zwracamy się tradycyjnie z prośbą o ciasto na festyn. Prosimy dzisiaj o zgłoszenie w zakrystii.
 7. Msza św. wieczorna w sobotę wyjątkowo będzie o godz. 20.00.
 8. W przyszłą niedzielę III miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 9. W przyszłą niedzielę XV Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Uroczysta Msza św. w Tulcach pod przewodnictwem ks. bp. o godz. 12.00. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka ojców i synów o godz. 8.30. Pielgrzymki rowerowa o godzinie 10.40. Motocyklowa o godzinie 10.40. Dokładny program spotkania w gablocie parafialnej.
 10. W przyszłą niedzielę spotkanie dla studentów i młodzieży pracującej o godz. 19.00 na probostwie.
 11. W związku z jubileuszem 1050 lecia biskupstwa poznańskiego, którego centralne obchody będą miały miejsce 22-24 czerwca (tj od piątku do soboty), prosimy o zgłaszanie w zakrystii udziału w sobotnich uroczystościach osoby z Żywego Różańca, Caritasu, młodzieży i ministrantów. Wspólnoty te będą gromadzić się w różnych kościołach stacyjnych. Dokładny program uroczystości znajduje się w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.
 13. W tym miesiącu codziennie o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe.

ks.prob. Janusz Molewski