XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

10.09.2017

 

 1. Dzisiaj imieniny ks. wikariusza Łukasza. Na Mszy św. o godzinie 11.00 będziemy się za niego modlić i złożymy życzenia, dziękując Panu Bogu za jego obecność i posługę w naszej wspólnocie.
 2. Spotkanie Caritas Parafialnej we wtorek o godzinie 16.30.
 3. Nowenna do Św. Antoniego we wtorek w łączności z Mszą św. o godzinie 18.00.
 4. Spotkanie scholii młodzieżowej we wtorek o godzinie 19.00.
 5. W środę przypada 13 dzień miesiąca, Msza św. i nabożeństwo fatimskie o godzinie 20.00. Jest to dodatkowa Msza św. wieczorna.
 6. W czwartek, 14 września obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 7. Nawiedzenie obrazu św. Józefa w naszej parafii w najbliższy piątek i sobotę. Jest to kopia cudownego obrazu ze sanktuarium Św. Józefa na wzgórzu Św. Wojciecha w Poznaniu. Obraz peregrynuje po parafiach naszej archidiecezji. W tym tygodniu będzie w naszym dekanacie. Program pobytu obrazu w naszej parafii:

   Piątek, 15.09.2017

 • Godzina 18.00 – uroczyste powitanie obrazu w drzwiach kościoła i wprowadzenie do wnętrza. O godzinie 18.30 uroczysta Msza św. której będzie przewodniczył ks. biskup Zygmunt Robaszkiewicz z Madagaskaru, Misjonarz Św. Rodziny. Msza św. z konferencją w intencji małżeństw i rodzin naszej parafii. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Zapraszamy wszystkie małżeństwa bez względu na staż. Na końcu Mszy św. indywidualne błogosławieństwo małżeństw.
 • Godzina 20.00 adoracja i modlitwa prowadzona przez młodzież
 • Godzina 20.30 Msza św. w intencji o dobrego męża i dobrą żonę, Msza św. w intencji młodzieży naszej parafii zakończona indywidualnym błogosławieństwem.
 • Po Mszy św. do godziny 23.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa indywidualna przed obrazem św. Józefa.

Sobota, 16.09.2017

 • Godzina 7.00 – Msza św. z konferencją w intencji wspólnot Żywego Różańca i Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci. Po Mszy św. różaniec.
 • Godzina 9.30.- Msza św. o Św. Józefie w intencji starszych i chorych parafian z udzieleniem sakramentu chorych i modlitwą o
 • Godzina 11.00 – nabożeństwo w intencji dzieci połączone z indywidualnym błogosławieństwem dzieci. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii z rodzicami.
 • Od godziny 12.00 do 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i indywidualna możliwość modlitwy przed obrazem.
 • W godzinach od 15.00 do 17.30 śluby.
 • Godzina 17.30 uroczyste pożegnanie obrazu św. Józefa.
 1. W sobotę w katedrze poznańskiej odbywa się Archidiecezjalny Dzień Młodych. Punktem kulminacyjnym jest Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa o godzinie 12.00. Z naszej parafii młodzież gromadzi się o godzinie 11.00 i wspólnie tramwajem uda się do katedry.
 2. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne.
 3. W środę biuro czynne tylko odo godz. 8.00 do 9.00.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III szkoły podstawowej, które w przyszłym roku mają przyjąć I Komunie św. odbędzie się we wtorek, 19 września o godzinie 19:00 w kościele.
 5. Ministrantów z rodzicami zapraszamy z okazji Święta Św. Stanisława Kostki na Msze św. w poniedziałek, 18 września na godzinę 18.00.
 6. Organizujemy wyjazd w ramach „Różaniec do granic” w sobotę 7 października. Jest to akcja w całej Polsce oplecenia różańcem granic naszej ojczyzny. W tej chwili chodzi o orientację ilu chętnych włączy się w tę akcję. Prosimy o zapisy w zakrystii. Jest to całodzienny wyjazd na zachodnią granicę.
 7. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę włączyli się w rozbiórkę ściany i sufitu i porządkowanie sali obok prezbiterium, która w przyszłości ma stać się kaplicą do codziennych w tygodniu Mszy św. Bóg zapłać.
 8. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, Misyjnych Dróg i dwumiesięcznika Miłujcie się.

ks.prob. Janusz Molewski