XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  

10.10.2021

 

 1. Dzisiaj kolejny Dzień Papieski. Dzień wdzięczności za pontyfikat Św. Jana Pawła II, modlitwy za Ojca św. Franciszka i kościół.
 • Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia – pomoc stypendialna dla młodzieży z uboższych rodzin.
 • Po wszystkich Mszach św. ministranci rozprowadzają kremówki. Dochód jest przeznaczony na duszpasterstwo młodzieży.
 1. Spotkanie Caritas parafialnej we wtorek o godz. 19:00 w domu parafialnym. Zapraszamy osoby zainteresowane wolontariatem dla osób starszych i chorych.
 2. Spotkanie oazy młodzieżowej w każdą środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 3. W środę przypada 13 dzień miesiąca. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwo fatimskie. Msza św. wieczorna o godz. 20:00, po Mszy św. różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Zachęcamy do zabrania świec lub zniczy.
 4. Spotkanie dla szafarzy naszej parafii w czwartek o godz. 19:00 na probostwie.
 5. Duszpasterstwo Kobiet zaprasza na I spotkanie formacyjne w tym roku prowadzone przez siostry Serafitki na temat życia i świętości bł. Sancji Szymkowiak w czwartek o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 1. W piątek, 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W naszym kościele o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. w int. dzieci nienarodzonych i zmarłych. Ta Msza św. i spotkanie po niej w domu parafialnym ma wymiar archidiecezjalny. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci.
 1. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na inwestycje parafialne. Pozbruk wokół kościoła i remont domu parafialnego.
 2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17:30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00. Rodziców dzieci zapraszamy do prowadzenia różańca. Lista na którą można się wpisać jest dostępna w zakrystii. Szczególnie zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Książeczki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. do nabycia w zakrystii.
 4. Kaplica Wieczystej Adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 5. Pierwsze spotkanie biblijne, po wakacjach i okresie pandemii we wtorek, 19 października o godz. 19:00. Spotkanie prowadzi ks. prof. Janusz Nawrot. Serdecznie zapraszamy.
 6. Spotkania dla dzieci:

– chłopców chcących zostać ministrantami, w niedzielę, po Mszy św. o godz. 11:00 w zakrystii

– schola dziecięcej w piątek o godz. 17:00

– Oaza Dzieci  Bożych w sobotę o godz. 10:00

 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny,  Tota Tua, Osserv. Romano, Miłujcie się. Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 2. Odeszły do wieczności nasze parafianki:

Śp. Longina Płuciennik, mieszkała przy ul. Miechowskiej. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek. Msza św. o godz. 9:30 i następnie pogrzeb na naszym cmentarzu.

Śp. Jadwiga Krupska, mieszkała przy ul. Starołęckiej. Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek. Msza św. o godz. 10:00 i następnie pogrzeb na naszym cmentarzu

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

Ks. proboszcz Janusz Molewski