VI NIEDZIELA  ZWYKŁA   

    11.02.2018

 

 1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego i wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 2. Od poniedziałku do piątku parafia organizuje półkolonie dla dzieci, codziennie od 9.30 do 13.30. Dzieci otrzymają posiłek. Prosimy rodziców o oddanie karty zgłoszeń i zabranie programu półkolonii w zakrystii.
 3. Spotkanie dla emerytów i rencistów we wtorek o godz. 16.30 w domu parafialnym. Temat spotkania: „Życie i dzieło sługi Bożego proboszcza Kazimierza Rolewskiego – założyciela naszej parafii”. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Antoni Swoboda, postulator procesu beatyfikacyjnego ks. Kazimierza Rolewskiego.
 4. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.
 5. W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Podczas wszystkich Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem. Tego dnia chrześcijan obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a osoby od 18 do 60 roku życia post ścisły, bez możliwości dyspensy.  Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalna.
 6. Spotkanie biblijne w czwartek po Mszy św. wieczornej. Prowadzi ks. Proboszcz.
 7. Spotkanie chóru parafialnego w czwartek o godz. 20.00. Zapraszamy chętnych.
 8. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz.7.30, 17.30 z udziałem dzieci i o godz.19.00 z udziałem młodzieży.
 9. W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15.
 10. W przyszłą niedzielę grupa 22 ministrantów z opiekunami wyjeżdża do Zakopanego na tygodniowe zimowisko. Zbiórka na Dworcu Głównym o godz. 22.30. Wyjazd o godz. 23.08.
 11. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 26 kwietnia do 3 maja są proszone o wpłatę II raty złotówkowej 1200 PLN + autokar do Warszawy (tam i z powrotem) 150 PLN. w biurze parafialnym w ostatnim tygodniu lutego.
 12. Droga Krzyżowa ulicami Poznania pod przewodnictwem ks. Abp. St. Gądeckiego w czwartek. Msza św. we farze o godz. 18.00. Po Mszy św. przejście na Plac Adama Mickiewicza pod Krzyże Poznańskie. Do uczestnictwa w nabożeństwie są zaproszeni wszyscy mieszkańcy Poznania.
 13. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne w środę z racji Popielca.
 14. Są jeszcze wolne intencje Mszy św. rannych w tym tygodniu. Można zgłaszać w zakrystii.
 15. W tym tygodniu można w naszym zwiedzić wystawę poświęconą życiu i dziełu poznańskiego misjonarza, werbisty O. Mariana Żelazka. W Puri w Indiach gdzie pracował w dzisiejsza niedzielę został zapoczątkowany proces beatyfikacyjny tego wielkiego kapłana.
 16. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny oraz nowy numer Miłujcie się.
 17. Odeszła do wieczności nasza parafianka Śp. Józefa Górna, mieszkała przy ul. Orląt, jej pogrzeb odbył się w sobotę na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski