IV NIEDZIELA  

WIELKIEGO POSTU 11.03.2018

 1. Dzisiaj:
 • Rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje. Nauki na wszystkich Mszach św., od poniedziałku do środy codziennie o godzinie 9.00 podczas Mszy św. i po wieczornej Mszy św. o godzinie 18.30. Rekolekcje głosi ks. kan. Mateusz Misiak, proboszcz parafii farnej w Poznaniu.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.15
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godzinie 18.30 w kościele. ( zmiana terminu został spowodowana rekolekcjami).
 2. Spotkanie biblijne w czwartek po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 3. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o 7.30, 17.30 z udziałem dzieci, o godz. 19.00 z udziałem młodzieży.
 4. Młodzież klas II i III gimnazjum, która ma przyjąć sakrament bierzmowania w kwietniu jest zaproszona na wieczór skupienia w najbliższy piątek, początek Droga Krzyżowa o godzinie 19.00.
 5. Dzień skupienia dla ministrantów i ich rodziców w sobotę od godziny 16.45. Bliższe informacje na zaproszeniach, które otrzymali ministranci.
 6. W przyszła, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary zbierane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i parafialne inwestycje.
 7. Na stoliku pod chórem i przy  bocznym filarze są wyłożone koperty na Daninę Diecezjalną. Wypełnione koperty prosimy o składanie do skarbony przy bocznej ścianie ołtarzowej. Dziękujemy rodzinom, które każdego roku spełniają ten obowiązek wobec Archidiecezji.
 8. Na stoliku pod chórem można nabywać świece caritas, paschaliki na stół wielkanocny, tytki charytatywne, którymi pragniemy wesprzeć rodziny naszej parafii w trudnej sytuacji. Zachęcamy też do akcji „woreczek ryżu”, którym wspieramy jako parafia rodzinę syryjską, wysyłając co miesiąc 510 zł. Porcja ryżu jest naszym jedynym całodziennym wyżywieniem i formą postu, modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Woreczek ryżu nabywamy za dobrowolną ofiarę.
 9. Parafia nasza organizuje pielgrzymki: do Częstochowy na nocne czuwanie – wyjazd w czwartek rano, 19 kwietnia. Powrót w piątek rano, 20 kwietnia. Koszt 70 zł. Pielgrzymkę do Medjugorie od 20 do 29 lipca. Koszt 1880 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Tygodnika Niedziela i Gościa Niedzielnego, Małego Przewodnika i Małego Gościa Niedzielnego dla dzieci oraz Posłańca Św. Antoniego i Misyjnych dróg.
 11. Informacje dotyczące wydarzeń ogólno diecezjalnych:
 • Droga krzyżowa na Ostrowiu Tumskim organizowana przez duszpasterstwo mężczyzn w piątek o godzinie 19.30. Początek na placu przed Seminarium.
 • W przyszła niedzielę ks. Abp St. Gądecki dokona aktu zawierzenia archidiecezji Św. Józefowi w sanktuarium Św. Józefa na Wzgórzu Św. Wojciecha podczas Mszy św. o godzinie 13.00. W parafiach ten akt powtórzymy w przyszły poniedziałek w święto św. Józefa
 1. Odeszli do wieczności : śp. Wojciech Galas, mieszkał przy ul. Koprzywnickiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu. Śp. Zofia Przybył, mieszkała przy ul. Św. Antoniego. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks. prob. Janusz Molewski