II NIEDZIELA WIELKANOCNA

  ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

11.04.2021 r

 1. Dzisiaj Święto Miłosierdzia Bożego:
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 w kościele
 • Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalny
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii w środę o godz. 19:00 w kościele. Jest to ostatnia katecheza z ks. proboszczem dla rodziców.
 1. W przyszłą niedzielę, trzecią miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne: renowacje polichromii w kościele i remont domu parafialnego.
 1. Wszystkie Panie zapraszamy na spotkanie duszpasterstwa kobiet w czwartek o godz. 19:00 kolejna konferencja z cyklu „Zamek Świętej Teresy”, konferencję wygłosi brat Andrzej – karmelita bosy. Spotkanie modlitewne duszpasterstwa mężczyzn w każdy piątek o godz. 20:30.
 1. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkania w kościele w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 11:00.
 1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna, z tej okazji zachęcamy wszystkich, także całe rodziny do podjęcia wspólnego przepisania jednego rozdziału Ewangelii według św. Mateusza w przekładzie Biblii Paulistów: http://www.verbumregis.pl/#/reading Forma przepisanego teksu dowolna. Ewangelia św. Mateusza liczy 28 rozdziałów. Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.
 1. Kaplica Wieczystej Adoracji w naszym kościele jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy do adoracji. Jeśli konkretna osoba lub rodzina zdecyduje się na stały dyżur, 1 godzinę tygodniowo, na folderach wyłożonych w kościele i w kaplicy znajduje się kontakt do koordynatorów. Jesteśmy także obecni na stronie internetowej www.wieczystaadoracjapoznan.pl
 1. W związku z trwającym stanem epidemii i ograniczeniami wprowadzonymi przez organy państwowe, nadal obowiązuje dyspensa Ks. Abpa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej w kościele. Nie zwalnia nas to jednak z uczestnictwa przez media w domu.
 1. Rozporządzenie władz państwowych nakazuje by w trakcie sprawowania kultu religijnego w kościołach przebywało nie więcej niż 1 osoba na 20 m2, w naszym kościele 48 osób, zachowując odległość 1,5 m między osobami.
 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Małego Gościa Niedzielnego i Małego Przewodnika katolickiego dla dzieci.
 1. Odeszli do wieczności nasi parafianie:

– śp. Wojciech Fabijańczyk, mieszkał przy ul. Andrychowskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 9:00 na naszym cmentarzu,

–  śp. Marek Walczak, mieszkał przy ul. Wiślickiej, jego pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu,

– śp. Krystyna Tomczak, mieszkała przy ul. Przedborskiej, jej pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 14:00 na naszym cmentarzu,

–  śp. Krystyna Jagła, mieszkała przy ul. Wolbromskiej, jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13:00 na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

Ks. proboszcz Janusz Molewski