Uroczystość Najświętszej Trójcy

Niedziela – 11.06.2017

 

 1. Dzisiaj:
 • Uroczystość Trójcy Świętej.
 • Po wszystkich Mszach św. Caritas dzieli się chlebkami Św. Antoniego. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na pomoc uboższym w naszej parafii.
 • Festyn Parafialny, początek o godzinie 15.00. Zakończenie o godzinie 19.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej zabawy i biesiadowania.
 1. Próba sypania kwiatów przed uroczystością Bożego Ciała w poniedziałek i wtorek od godz. 17.15. Parafian mających taką możliwość prosimy o przyniesienie do zakrystii kwiatów dla dzieci.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających w sierpniu na wakacje do Piłki we wtorek po Mszy św. wieczornej o godzinie 18.00.
 3. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą św. o godzinie 18.00.
 4. Nabożeństwo Fatimskie we wtorek o godzinie 20.00. Msza św., różaniec i procesja z figurą Matki Bożej i świecami.
 5. Uroczystość Bożego Ciała w czwartek. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30 i 11.00 oraz o godz. 16.00, po której wyruszymy z procesją ulicami naszej parafii: św. Antoniego, Książęcą, Orląt, Starołęcką i św. Antoniego. Uroczystej Mszy św. i procesji przewodniczyć będzie ks. dr Krzysztof Michalczak – proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ze Środy Wielkopolskiej. Prosimy o przygotowanie ołtarzy wg kolejności: Ekipy Notre Dame, Caritas i wspólnotę św. Antoniego, Domowy Kościół i młodzież. Prosimy o obecność na procesji wszystkich ministrantów i szafarzy, dzieci pierwszokomunijne i sypiące kwiaty, panów do baldachimu, sztandary, feretrony, członków Żywego Różańca ze świecami.

Prosimy o przybranie domów w chorągwie i emblematy eucharystyczne – nie tylko na trasie procesji, jest to znak naszej miłości do Chrystusa Eucharystycznego.

 1. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna i nieszpory w łączności ze Mszą św. wieczorną o godz. 18.00. Pierwsza procesja i nieszpory w najbliższą środę.
 2. W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. o godz. 11.00.
 3. W sobotę w katedrze odbędzie się ogólnopolskie spotkanie ministrantów. Zbiórka naszych ministrantów i wspólny wyjazd o godzinie 8.00.
 4. Nabożeństwo czerwcowe, litania do NSPJ, codziennie o godz. 17.50 na zakończenie adoracji przed wieczorną Mszą św.
 5. W przyszłą niedzielę 18 czerwca Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Z naszej parafii wyruszy piesza pielgrzymka mężczyzn do Tulec o godzinie 7.30. Zachęcamy do pielgrzymki rowerowej lub motocyklowej. Wyjazd o godzinie 10.30 spod kościoła.
 6. Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę na Litwę w dniach od środy, 27 września do niedzieli 1 października. Dokładny program w gablocie parafialnej. Zapisy w zakrystii. Koszt 980 zł.
 7. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci, nowy numer Posłańca Św. Antoniego i dwumiesięcznika Miłujcie się. Do nabycia plansze eucharystyczne do dekoracji domów. Koszt 3 zł.

ks.prob. Janusz Molewski

 

 Komunikaty Kurii Metropolitalnej w Poznaniu:

 

 1. Centralna procesja Bożego Ciała miasta Poznania wyruszy z kościoła Bożego Ciała w czwartek, 15 czerwca po Mszy św. o godzinie 10.00, której przewodniczyć będzie ks. Abp Metropolita Stanisław Gądecki. Procesja zakończy się przy poznańskiej katedrze.
 2. W nawiązaniu do wielkiej tradycji naszego miasta księża biskupi zapraszają do udziału w uroczystej procesji ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odbędzie się ona w piątek 23 czerwca. Początek, Msza św. o godzinie 18.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ulicy Kościelnej. Zakończenie na Placu Adama Mickiewicza, przy poznańskich krzyżach, nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 3. We wtorek 13 czerwca w Owińskach w kościele Matki Bożej Fatimskiej odbędą się diecezjalne uroczystości z okazji 100 lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Mszy św. o godzinie 12.00 przewodniczyć będzie ks. Abp Metropolita Stanisław Gądecki.