XV NIEDZIELA ZWYKŁA

11.07.2021r. 

 1. Biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku bezpośrednio po rannej i wieczornej Mszy św., tak długo jak są petenci.

 

 1. Msze św. niedzielne w lipcu i sierpniu o godz. 7:30, 9:30, 11:00 i 20:00. W tygodniu Msze św. o 7:00 i 18:00.
 1. We wtorek, 13 lipca dodatkowa Msza św. wieczorna o godzinie 20.00 i nabożeństwo fatimskie, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła o godzinie 20.00.
 1. Franciszkański czwartek w tym tygodniu wyjątkowo w środę. Zbiórka i wyjazd autokarem sprzed kościoła o godz. 9:00. Powrót o 15:30. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł. Dzieci otrzymują posiłek.

 

 1. Spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających w Pieniny (w sierpniu) w środę o godz. 19:00 w domu parafialnym.
 1. Spotkanie dla rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Krakowa (w sierpniu) w środę o godz. 20:00 w domu parafialnym
 1. Parafialna jednodniowa autokarowa pielgrzymka do Częstochowy w czwartek, 15 lipca.  Zbiórka i wyjazd o godz. 5:30.
 1. Parafia wraz ze Stowarzyszeniem „Starołęka Od Nowa” zaprasza emerytów na spotkanie przy kawie i cieście i wspólne śpiewanie piosenki biesiadnej w czwartek o godzinie 16.00 w domu parafialnym. Pragniemy tym spotkaniem zainicjować cykl spotkań dla osób starszych zamieszkujących nasza dzielnicę,
 1. Koordynatorzy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu organizują autokarową pielgrzymkę do Medjugorie w dniach od 11 do 19 września (9 dniowa od soboty do niedzieli). Koszt 650 zł i 220 Euro. Zapisy w zakrystii.
 1. Kaplica wieczystej adoracji jest czynna 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę. Zachęcamy rodziny do stałego dyżuru jednej godziny tygodniowo. Kontakt w zakrystii.
 1. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca, ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na dokończenie renowacji polichromii w kościele. Od najbliższego tygodnia rozpoczynamy układanie nowej kostki na parkingu przy kościele od str. ul. św. Antoniego. Prośba o nieparkowanie samochodów na terenie przykościelnym od strony ulicy (teren od tuj w stronę kościoła). Udało się zorganizować dużą część środków finansowych na tę inwestycję. Jeśli ktoś może wesprzeć brakującą część bardzo o to prosimy. Bóg zapłać za każdy gest ofiary.
 1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła: Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, miesięcznik Tota Tua, nowy nr dwumiesięcznika Miłujcie się. Dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Mały Przewodnik Katolicki.
 1. Odszedł do wieczności śp. Eugeniusz Krupski, mieszkał przy ulicy Starołęckiej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, Msza św. o godzinie 10.00 i pochówek na naszym cmentarzu

Ks. proboszcz Janusz Molewski