XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA

11.08.2019

    

             

  1. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkolnictwo katolickie w naszej archidiecezji.
  2. We wtorek przypada 13 dzień miesiąca. Msza św. wieczorna o godz. 20.00 w łączności z nabożeństwem fatimskim (po Mszy św. różaniec i procesja z figurką Matki Bożej na zewnątrz Kościoła).
  3. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w czwartek, 15 sierpnia. Msze św. wg porządku niedzielnego, o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00. Na wszystkich Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Przed każdą Mszą św. możliwość nabycia ziół i kwiatów za dobrowolną ofiarę na CARITAS.

Po Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

  1. W naszej parafii uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej jest dniem wdzięczności za tegoroczne zbiory rolników i działkowiczów. Uroczysta Msza św. dziękczynna o godz. 11.00.
  2. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tacę są przeznaczone na inwestycje parafialne, renowacje polichromii w naszym kościele.
  3. W sierpniu Msze św. niedzielne o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 20.00.
  4. Biuro parafialne w sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku codziennie po rannej i wieczornej Mszy św. tak długo jak są petenci.
  5. W związku z wakacjami prośba o zapisy na adorację Najświętszego Sakramentu

w sierpniu – na poszczególne piątki  i konkretne godziny. Lista znajduje się w zakrystii.

  1. Prasa katolicka do nabycia pod chórem kościoła.
  2. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Teresa Bartkowiak, mieszkała przy ul. Starołęckiej i śp. Jerzy Mańkowski, mieszkał przy ul. Orląt, ich pogrzeby odbyły się w sobotę na naszym cmentarzu.

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski