XXXII  NIEDZIELA ZWYKŁA  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11.11.2018

 

 1. Dzisiaj 100 rocznica odzyskania niepodległości. Polecajmy w modlitwach ojczyznę prosząc o solidarność dla wszystkich Polaków. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert męskiego kameralnego zespołu śpiewu cerkiewnego „Partes” – „Cerkiewne śpiewy Kresów dawnej Rzeczypospolitej”. Koncert odbędzie się o godz. 15.00. Po koncercie przejdziemy na cmentarz parafialny pod pomnik Powstańców Wiekopolskich na krótką modlitwę przypominając nazwiska poległych, pomordowanych i zmarłych powstańców.
 2. Spotkanie Caritas parafialnej w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży klas VII i VIII przygotowującej się do bierzmowania w środę po wieczornej nowennie, tj. o godz. 18.45 w kościele.
 4. Spotkanie biblijne w czwartek o godz. 18.45 w domu parafialny. Prowadzi proboszcz.
 5. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie książeczek dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
 7. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. są przeznaczone na renowację polichromii w naszym kościele i ogrzewanie kościoła.
 8. Wymienianki listopadowe – codziennie o godz. 17.30 polecamy w różańcu. Można je składać do skarbony przy bocznej ścianie ołtarza. Wymienianki roczne można składać w biurze parafialnym. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji na kościół.
 9. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 23 i 24 listopada są proszone o dokonanie przedpłaty w zakrystii.
 10. Organizuje parafialną pielgrzymkę autokarową do Francji od 29 czerwca do 11 lipca. Program i zapisy w zakrystii. Ze względu na wolne miejsca, zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce parafię św. Jakuba w Głuszynie.
 11. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 12. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Stanisław Borowicz, mieszkał przy ulicy Tarnobrzeskiej, jego pogrzeb odbył się w środę na naszym cmentarzu. Śp. Bogdan Lektarski, mieszkał przy ulicy Tomaszowskiej, jego  pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu. Śp. Elżbieta Kołodziejczak, mieszkała przy ulicy św. Antoniego, jej  pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00 na naszym  cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks.prob. Janusz Molewski