Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu

11  XII  2016 r.

 

 1. Dzisiaj poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.00
 2. Spotkanie dla chętnych chłopców z gimnazjum w każdy wtorek od 17.00 do 18.00 w domu katechetycznym. Spotkanie prowadzą wolontariusze ze Stowarzyszenia Doktryny Chrześcijańskiej z Malty.
 3. Spotkanie po rekolekcyjne wspólnoty Św. Antoniego w każdą środę po wieczornej Mszy św..
 4. Spotkanie biblijne w czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę, początek po Mszy św. wieczornej w piątek. Przez adoracje chcemy wyprosić łaskę owocnej spowiedzi adwentowej dla wszystkich parafian.
 6. Przedświąteczna spowiedź z udziałem zaproszonych księży w sobotę od 8.00 do 10.00 i od 14.00 do 17.30 (z przerwą od 15.30 do 16.00). Prosimy wszystkich parafian o zauważenie tej możliwości.
 7. W sobotę: spotkanie dla ministrantów o godz. 10.00, kandydaci na ministrantów o godz. 11.00.
 8. Spotkanie opłatkowe dla scholii dziecięcej i Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 11.00.
 9. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup młodzieżowych w niedzielę, 18 XII o godz. 19.00.
 10. Msze św. roratnie z udziałem dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.40. Poprzedzone śpiewem Godzinek. Po roratach dzieci zapraszamy do domu katechetycznego na śniadanie. Zachęcamy dzieci do konkursu roratniego i losowania figurki Matki Bożej. Roraty sobotnie o godzinie 7.00 z udziałem tylko dorosłych.
 11. Spotkanie wigilijne dla starszych i samotnych parafian w pensjonacie „Wrzos” we wtorek 20 grudnia o godzinie 15.30. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 12. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, lampiony roratnie, książki religijne, m.in. „Ewangelię na cały rok”, kalendarze, do nabycia na stoliku pod chórem. Nabywając opłatki za dobrowolną ofiarę wspieramy Caritas opiekującą się potrzebującymi parafianami. Prosimy osoby, które odebrały „tytki charytatywne” o oddanie ich do przyszłej niedzieli. Jest to forma pomocy dla potrzebujących rodzin. Akcja jest koordynowana przez Caritas naszej parafii.
 13. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na prace renowacyjne w kościele.
 14. Parafia organizuje zimowisko w Zakopanym dla ministrantów w drugim tygodniu ferii zimowych. Całkowity koszt 350 zł. Zapisy w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką; Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, tygodnik Niedzielę, Mały Przewodnik Katolicki i Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
 16. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Paweł Glinkowski, mieszkał przy ul. Starołęckiej, jego pogrzeb odbył się w czwartek na naszym cmentarzu.. Śp. Ryszard Nike, mieszkał przy ul. Skoczowskiej, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, Msza św. o godz. 12.00 i pochówek na naszym cmentarzu. Śp. Dariusz Rataj, mieszkał przy ulicy Starołęckiej, jego pogrzeb odbędzie się w czwartek, Msza św. o godzinie 14.00 i pochówek na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

ks. proboszcz Janusz Molewski