II NIEDZIELA ADWENTU

10.12.2017

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu:
 • Po wszystkich Mszach Św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie
 • Poświecenie medalików dzieciom przygotowujących się do I Komunii Św. podczas Mszy św. o godz. 11.00.
 1. Spotkanie na temat uchodźców w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym.
 2. Nowenna do św. Antoniego we wtorek w łączności ze Mszą Św. o godz. 18.00.
 3. Spotkanie PRE we wtorek o godz.20.00 na probostwie.
 4. Nowenna do MB. Nieustającej Pomocy w środę w łączności ze Mszą Św. o godz. 18.00.
 5. Spotkanie Wspólnoty św. Antoniego w środę po Mszy Św. wieczornej.
 6. Spotkanie PRD w czwartek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.
 7. Adwentowy wieczór czuwania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w piątek od godz. 19.00. Potrwa do trzech godzin. Zaproszenie traktujemy jako obowiązkowe.
 8. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę, początek po Mszy Św. wieczornej w piątek. Przez adorację chcemy wyprosić łaskę owocnej spowiedzi adwentowej dla wszystkich parafian.
 9. Przedświąteczna spowiedź z udziałem zaproszonych księży w sobotę od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 17.30. Prosimy o zauważenie tej możliwości.
 10. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o godz. 9.30.
 11. Spotkanie opłatkowe w sobotę: dla scholii dziecięcej i Oazy Dzieci Bożych o godz. 10.30.
 12. W przyszłą III niedzielę m-ca ofiary składane podczas Mszy Św. na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła i renowację polichromii w kościele.
 13. Roraty codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.40, poprzedzone śpiewem Godzinek (6.15). Po roratach zapraszamy na śniadanie do domu katechetycznego. Roraty sobotnie z udziałem tylko młodzieży i dorosłych o godz. 7.00.
 14. Spotkanie wigilijne dla starszych parafian w pensjonacie „Wrzos” w środę 20 grudnia o godz. 15.30. Zapisy do wtorku w zakrystii.
 15. Świąteczne spotkanie dla seniorów (emerytów i rencistów) w szkole podstawowej nr 63 przy ul. Starołęckiej w czwartek o godz. 16.00. Spotkanie będzie ubogacone występami uczniów i kolędowaniem. W związku z zaproszeniem skierowanym do nas w tym miesiącu nie będzie spotkania dla emerytów i rencistów w parafii. Spotkamy się w szkole.
 16. Poświęcone opłatki, świece wigilijne, książki religijne i kalendarze do nabycia w przedsionku kościoła. Zachęcamy też do odbioru i wypełnienia tytki charytatywnej – forma pomocy dla potrzebujących. Tytki prosimy o zwrot do przyszłej niedzieli w kościele.
 17. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Mały Przewodnik Katolicki z filmem (cena 8.90).
 18. Zachęcamy także do wsparcia posługi naszego parafianina ks. Tomasza Błaszczyka pracującego na Ukrainie przez zakup ozdób choinkowych wykonanych przez dzieci ze wspólnoty „Wiara i światło’.
 19. Odeszli do wieczności nasi parafianie: Śp. Ryszard Stasiak, mieszkał przy ulicy Starołęckiej, jego pogrzeb odbył się we wtorek, Śp. Ludgarda Gryczka, mieszkała przy ulicy Tarnobrzeskiej, jej pogrzeb odbył się w czwartek,  Śp. Marek Rybczyński, mieszkał przy ul. Chęcińskiej, jego pogrzeb odbył się w sobotę. Wszyscy zostali pochowani na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

ks.prob. Janusz Molewski