IV NIEDZIELA

WIELKANOCNA

12.05.2019

 

 1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.30 w naszym kościele

38 dzieci  przystąpi do I Komunii św. Dzieci codziennie do piątku włącznie podczas Mszy św. o godz. 18.00 przeżywać będą Biały Tydzień. W środę z rodzinami odbędą pielgrzymkę do Katedry na Mszę św. o godz. 18.00 ( dojazd indywidualny ).

 1. W poniedziałek, 13 maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. O godz. 20.00 Msza św., różaniec i procesja z figurką Matki Bożej na zewnątrz Kościoła. Nabożeństwo majowe i apel będą w łączności z nabożeństwem fatimskim. Msza św. o godzinie 18.00 z udziałem dzieci przeżywających Biały Tydzień.
 2. Kolejne spotkanie dla osób przezywajacych 33 dniowe rekolekcje przed poświeceniem się Matce Bozej w poniedziałek o godzinie 18.50 w kaplicy.
 3. Próba przed bierzmowaniem dla młodzieży klas VIII w poniedziałek o godzinie 19.00.
 4. We wtorek o godz. 19.30, w naszym kościele Ks. Biskup Damian Bryl udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży klas VIII.  Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.
 5. Spotkanie bibiljne w czwartek po wieczornej Mszy św. Prowadzi ks.proboszcz.
 6. Katecheza przed chrztem w piątek o godzinie 19.00 w kościele.
 7. W sobotę początek peregrynacji kopii Cudownego Obrazu NMP Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej. Wszyscy jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość. Msza św. z udziałem Episkopatu Polski w kościele pw. Nawiedzenia NMP na Os. Bohaterów II Wojny Światowej o godz. 12.00. Od godz. 10.00 modlitewne czuwanie. Chcemy jako wpólnota parafialna pójść na tę uroczystość w pieszej pielgrzymce. Zbiórka się o godz. 10.00 przed kościołem. Powrót indywidualny. Wszystkich innych parafian zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu przez dojazd indywidualny.
 8. W tym przyszłą niedzielę:

– III niedziela m-ca  – ofiary składane podczas wszystkich Mszy św. będą przeznaczone                   na renowację  polichromii w naszym kościele.

– Gościć będziemy ks. kleryka z ASD w Poznaniu, który po wszystkich Mszach św. zbierać

   będzie ofiary na utrzymanie seminarium. W naszej parafii jest to niedziela modlitwy o

   powołania do służby w Kościele.

 1. Nabożeństwo majowe codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 20.30. W sobotę i niedzielę o godz. 17.30.

Apel Jasnogórski w maju codziennie o godz. 21.00. Od poniedziałku do piątku przy kościele, przy figurze św. Antoniego. W soboty przy krzyżu na ul. Sandomierskiej, w niedziele przy figurze Matki Bożej na Rondzie Wielka Starołęka

 1. W związku z Nawiedzeniem Matki Bożej w kopii cudownego obrazu w naszej parafii:

– Prosimy mieszkańców poszczególnych ulic o pomoc w kolportażu listu dotyczącego

   Nawiedzenia. Odbiór w zakrystii.

– Materiały do dekoracji domów można nabywać na stoliku pod chórem.

– Mężczyzn prosimy o zapisy do Straży Honorowej przy obrazie. (niesienie obrazu lub dyżur

   1 godzinę w ciągu doby Nawiedzenia).

– Prosimy, aby wszyscy parafianie zadbali o udekorowanie domów w trakcie Nawiedzenia,

   27 i 28 maja.

 1. W związku z Festynem parafialnym, który odbędzie się w tym roku w sobotę 15 czerwca prosimy o pomoc w formie ofiar i gadżetów na loterie. Zachęcamy o właczenie się firm i przedsiębiorstw, które znajdują się na terenie naszej parafii. W tym roku na Festynie gościmy zespół „Arke Noego”.
 2. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 3. Odeszła do wieczności nasza parafianka: śp. Teresa Drzewiecka, mieszkała przy ul. Dziedzickiej, jej pogrzeb odbył się w piątek na naszym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

 

 

Ks.proboszcz Janusz Molewski