XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

12.08.2018

 

 

 1. Ofiary składane dzisiaj na tacę podczas Mszy św. sa przeznaczone na KUL, wydział Teologiczny UAM i szkolnictwo katolickie naszej archidiecezji.
 2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca. Msza św. wieczorna o godz. 20.00 w łączności z nabożeństwem fatimskim.
 3. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. wg porządku niedzielnego tzn. o 7.30, 9.30,11.00 i 20.00. Podczas wszystkich Mszy św. święcenie ziół i kwiatów. Zioła będzie można nabywać przed Mszą św. za dobrowolną ofiarę na KSM naszej parafii. Po wszystkich Mszach św. zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezji.
 4. W środę, w święto Wniebowzięcia NMP, podczas Mszy św. on godz. 9.30 chcemy podziękować i pożegnać księdza wikariuszał Łukasza, który z dniem 25 sierpnia, po 4 latach pracy w naszej parafii przechodzi do parafii św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Do naszej parafii przyjdzie z dniem 25 sierpnia ks. wikariusz Dawid Wasielewski z parafii św. Marcina Swarzędzu.
 5. Parafialne dziękczynienie za tegoroczne zbiory, rolników i działkowiczów w święto Wniebozięcia Matki Bożej, 15 sierpnia podczas Mszy św. o godzinie 11.00.
 6. W środę, trzecią miesiąca, o godzinie 19.30 różaniec w intencji uzależnionych.
 7. Franciszkański Czwartek – wyjazd dla dzieci do poznańskiego ZOO. Zbiórka o godz. 9.00 przy kościele. Zapisy w zakrystii. Koszt 5 zł.
 8. W przyszłą, trzecią niedzielę miesiąca ofiary składane podczas Mszy św. na tace są przeznaczone na inwestycje parafialne renowacje, polichromii w kościele. W ostatnim czasie został odkornikowany, zabezpieczony przeciwpożarowo i polakierowany sufit w bocznej nawie kościoła za sumę 20 700 zł. Bóg zapłacić ofiarodawcom.
 9. W przyszłą niedzielę homile głosić będzie Ojciec Józef Niesłony, misjonarz ze Zgromadzenia Ojców Oblatów.  Po Mszach św. możliwość nabycia kalendarzy misyjnych.
 10. Odpust Tulecki przypada w niedzielę 2 września. Z naszej parafii jak co roku wyruszy piesza pielgrzymka. Wyjazd autokarem Żywego Różańca do Tulec w środę 29 sierpnia o godz. 16.00. Zapisy w zakrystii, koszt 10 zł.
 11. Parafia organizuje wyjazd na Lednicę Seniora w sobotę 1 września o godz. 9.00. Zapisy w zakrystii. Koszt 27 zł. ( 12 pakiet uczestnika + 15 zł. Koszt autokaru).
 12. Przypominamy, że biuro parafialne w lipcu i sierpniu jest czynne od poniedziałku do czwartku zawsze bezpośrednio po Mszy św. rannej i wieczornej jak długo są petenci.

W tym tygodniu będzie nieczynne w środę ze względu na święto.

 1. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 2. Odeszli do wieczności nasi parafianie: śp. Teresa Wieczorek, mieszkała przy ulicy Dęblińskiej, jej pogrzeb odbył się w minioną środę na naszym cmentarzu. Śp Violetta Kupka, mieszkała przy ulicy Lachowickiej, jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00, Msza św. w naszym kościele i pogrzeb na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks.prob. Janusz Molewski